Czytnik RSS kiedy komputer jest wyłączony

Witam

Jak w temacie poszukuję sposobu, na śledzenie wielu kanałów, kiedy nie ma mnie przy komputerze / w pracy, czyli kiedy komputer jest wyłączony… W jaki sposób będzie to robił, jest mniej ważne, choć najwygodniej by było, gdyby taki czytnik przekierowywał to na mail.

Jestem zwykłym użytkownikiem jeśli chodzi o komputery więc roztłumaczę wszystko, bo może czegoś jeszcze nie napisałem…

Obserwuję wiele stron zagranicznych typu naszego otomoto.pl, nie wiem jak powinien działać rss, ale na tych stronach, kiedy mój komp. nie jest włączony i Thunderbird nie czyta ogłoszenia w momencie, kiedy ono się pojawia, to np. po całej nocy rano odpalam skrzynkę i nic nie dostaję, a wchodzę na stronę i widzę, że w nocy pojawiło się 20 ogłoszeń…

Zastanów się nad wykorzystaniem jakiegoś czytnika webowego typu google reader (czytnik google). Dzięki temu możesz śledzić wiele witryn niezależnie od sytuacji oraz nie jesteś przywiązany do jednego komputera/programu, newsy możesz sprawdzić wszędzie, nawet z poziomu telefonu.

próbowałem z niego korzystać… nie wiem może ja nie umiem czegoś tam ustawić, zrobiłem jedną subskrypcję wczoraj ale przez noc nie pobrało nic… a zostawiłem włączonego laptopa, z otwartym thunderbirdem i pobrało 23 wiadomości

Dziwne zachowanie, u mnie wszystko działa jak należy, może faktycznie popełniłeś błąd przy dodawaniu kanału do subskrypcji. Ewentualnie sprawdź Cafe News, może on zadziała.

Google Reader ma bardzo nieprzyjemną właściwość dotyczącą aktualizacji kanałów. A mianowicie aktualizuje często kanały popularne czyli takie z których wielu userów czytnika korzysta, natomiast kanały mniej popularne są bardzo rzadko aktualizowane co sprawia, że nowości późno dochodzą. Nie można ponad to wykonać aktualizacji na rządanie bo wybranie tej opcji powoduje tylko wczytanie danych z bazy licznika a nie z samego kanału.

To w moich oczach dyskwalifikuje ten czytnika.