Czytnik RSS (określone wymagania)

Witam

Poszukuję czytnika RSS o poniższych wymaganiach:

  • mały, szybki, zajmuje mało pamięci;

  • startuje razem z windowsem, siedzi w trayu i wyświetla powiadomienia w okienku, jeśli pojawi się jakiś nowy wątek w kanale RSS;

  • musi mieć możliwość konfigurowania czasu, co jaki kanał będzie odświeżany

  • minimalny czas odświeżania kanału, nie może być dłuższy niż 5 min, najlepiej jakby się dało ustawić czas np na 3 min czy 2 min.

  • fajnie jakby potrafił w tych powiadomieniach wyświetlać obrazki jeśli występują we wiadomości

  • fajnie jakby był darmowy, ale nie musi być

Znalazłem 2 programy, które prawie spełniają wymagania, mało im brakuje .

  1. http://www.feednotifier.com/ (jednak nie do końca mi pasuje)

  2. http://www.alertbear.com/ (odświeżanie kanału to minimalnie 30 min. !!

W tej chwili używam Aqq do odczytywania kanałów RSS, ale ma irytujące błędy w tej kwestii.

A próbowałeś czytnika z Opery?

  • obecnie przeglądarka to chyba najważniejsza aplikacja w systemie i jest włączona przez 90% czasu (jak nie więcej) tak więc dodając rss’y różnicy się nie odczuje.

  • Operę można zminimalizować do ikonki w tray’u, można ją dodać do autostartu i wyświetla powiadomienia

  • można ją ustawić by sprawdzała kanały co 5 minut

  • nie wyświetla obrazków w powiadomieniach (mi to na rękę, ale według twoich kryteriów to wada)

  • jest za darmo

Nie próbowałem, nie używam opery i nie chcę zmieniać przeglądarki. Pomimo tego, że przeglądarka uruchomiona jest poprzez 90% czasu działania komputera, zawsze zostaje te 10%. Czytnika RSS potrzebuje do monitorowania pewnych rzeczy, na które muszę szybko reagować, więc te 10% pozostałego czasu kiedy przeglądarka nie jest uruchomiona może być problematyczne …

dołączę się. Wypróbuj. Nie spodoba się - odinstalujesz.

Opery używałem nawet przez długi czas. FF nigdy mi się nie podobał, IE … bez komentarza, dopiero wersja Chrome bodajże 3, spowodowała porzucenie Opery na dobre. Denerwowały mnie ciągłe problemy ze stronami. Ile ja się naraportowałem nieprawidłowo wyświetlanych stron, mam duży wkład w rozwój tej przeglądarki :smiley: No ale chyba nie o tymi miało być …

Do Chrome również istnieją pluginy do RSS, ale tak ja mówiłem, szukam czegoś co cicho siedzi non stop w trayu.