D-Link 524 problem z konfiguracją

Sieć działa (PC+laptop), ale jest parę problemów.

Przede wszystkim nie wiem dlaczego w zakładce Virtual Server mam puste okno w Protocol Type? Poza tym jak przekierować porty np. do eMule, w które okno je wpisać w Advanced/Virtual Server i które IP mam wpisać, czy IP sieci bezprzewodowej laptopa czy PC? Wydrukowałam instrukcję z CD dołączonej do routera i ze str. producenta, jak również znam str.

http://portforward.com/english/routers/ … rindex.htm

ale niewiele mi to wszystko mówi. W DMZ na PC wpisałam serwer DNS i wtedy na eMule otrzymałam HighID, ale na laptopie dalej było LowID, dopiero po wpisaniu IP laptopa zmieniło sie na HighID, na PC jednak znów ustawiło się na LowID. W DHCP są różne adresy dla PC i laptopa i różne adresy MAC, czy tak ma być?

Zapewne trzeba przekierować w jakiś sposób porty ale nie wiem jak to zrobić, tj.które porty IP i w które okno je wpisać?

A może w ogóle zresetować router do ustawień początkowych i zrobić to wszystko na nowo? Internet mam z kablówki, IP dynamiczne.

dlinkbrakzakak2.th.jpg

Witacz,

przeca to oczywiste: jesli ustawisz w DMZ jednego kompa to w drugim nie bedziesz miał. DMZ “wyróżnia” jeden komp, który jest widoczny FULL z zewnątrz - dobra sparwa gdy na jakimś kompie w sieci stawiasz serv WWW, FTP SMTP itd.

oczywiscie. adresów MAC lepiej nie zmieniać, chyba ze chcesz sie włamać do jakiegoś WiFi

Martwi mne jedna rzecz: brak opcji w protocol type… powinny być tam TCP i UDP :expressionless:

może spróbuj zaktualizować firmware dla tego routera?

a jesli chcesz puścić, np. eMule, na 2 sprzetach to powinieneś tak:

  1. użyć portu 4662 na PC i ustawić w Virtual Server regułę (np. eMule - PC)

  2. na lapsie użyc innego portu i dla niego zrobić regułę w Virtual Server: np 4663

ale najpierw sprawdz co jest z tym routerem (zresetuj mu ustawienia, zmien firmware lub skontaktuj sie z dostawcą), bo coś w sofcie mogło sie walnąć :expressionless:

Dzięki za odzew. Włąśnie martwi mnie to TCP/UDP, za czorta nie mogę dojść czemu zniknęło. Mniejsza juz o osła. Nie wiem czy mogę wgrywać nowy soft, router kupiony tydzień temu i nie wiem czy nie stracę w razie czego gwarancji bo różnie piszą… Firmware jest takie: wersja V2.04 Fri Apr 28 2006r.

Resetowałam różnie a właściwie tak jak radzą, żeby robić to na wyłączonym routerze, wcisnąć ten przycisk od resetu, włączyć, jeszcze trzymać ok 15 sek i… dalej w pamięci ma poprzednie ustawienia. Kumpel mówi,żeby resetować tylko na włączonym, więc już nic nie wiem.

Czy jest jakaś możliwość żeby mu tę pamięć na dobre wymazać?

przy włączonym routerze robisz… przez 15 sek lub ile tam (jest w instrukcji) trzymasz reset

a jakiego brołsera używasz do przeglądania panelu adm na routerze?

zoba na IE badz na FX - na tych powinno byc GYTES !

Używam Opery ale na IE jest tak samo. Właśnie po raz setny czytam instrukcje, polską i ang. Nigdzie nie znalazłam takiego przypadku jak u mnie, żeby wsiąkły te nieszczęsne TCP/UDP… musi być jakiś sposób.

P.S. Chyba miałeś rację z tymi przeglądarkami! !!

Teraz weszłam przez IE i mam wreszcie tę zgubę TCP/UDP. Poustawiałam jak należy i zobaczę jak sieć na lapku.

Jest ok! Moja wina, ze uczepiłam się Opery ale na początku było ok, dopiero później coś się skopało.

Jakbyś mógł jeszcze mi pomóc z tym eMule… w Virtual Server muszę ustawić regułę, ale ująć dwa porty? - 4662 i 4672? Jak dla lapka? Wpisać nową regułę i jakie porty? W tym DMZ na PC coś wpisywać? Na razie mam sieć bez zabezpieczeń i nie wiem czy jakoś to zmienić, czy może tak zostać, oraz czy włączyć tego firewalla w routerze, czy dać sobie spokój. Pytam, bo nie chcę nowych problemów, znów coś się skopie.

hmm… sprobuj sie w polskim suporcie d-linka, bo nie mam pomysłu OCB