D-Link 524 problem z konfiguracją


(Lammermoor) #1

Sieć działa (PC+laptop), ale jest parę problemów.

Przede wszystkim nie wiem dlaczego w zakładce Virtual Server mam puste okno w Protocol Type? Poza tym jak przekierować porty np. do eMule, w które okno je wpisać w Advanced/Virtual Server i które IP mam wpisać, czy IP sieci bezprzewodowej laptopa czy PC? Wydrukowałam instrukcję z CD dołączonej do routera i ze str. producenta, jak również znam str.

http://portforward.com/english/routers/ ... rindex.htm

ale niewiele mi to wszystko mówi. W DMZ na PC wpisałam serwer DNS i wtedy na eMule otrzymałam HighID, ale na laptopie dalej było LowID, dopiero po wpisaniu IP laptopa zmieniło sie na HighID, na PC jednak znów ustawiło się na LowID. W DHCP są różne adresy dla PC i laptopa i różne adresy MAC, czy tak ma być?

Zapewne trzeba przekierować w jakiś sposób porty ale nie wiem jak to zrobić, tj.które porty IP i w które okno je wpisać?

A może w ogóle zresetować router do ustawień początkowych i zrobić to wszystko na nowo? Internet mam z kablówki, IP dynamiczne.

dlinkbrakzakak2.th.jpg


(mrbungle) #2

Witacz,

przeca to oczywiste: jesli ustawisz w DMZ jednego kompa to w drugim nie bedziesz miał. DMZ "wyróżnia" jeden komp, który jest widoczny FULL z zewnątrz - dobra sparwa gdy na jakimś kompie w sieci stawiasz serv WWW, FTP SMTP itd.

oczywiscie. adresów MAC lepiej nie zmieniać, chyba ze chcesz sie włamać do jakiegoś WiFi

Martwi mne jedna rzecz: brak opcji w protocol type.... powinny być tam TCP i UDP :expressionless:

może spróbuj zaktualizować firmware dla tego routera?

a jesli chcesz puścić, np. eMule, na 2 sprzetach to powinieneś tak:

  1. użyć portu 4662 na PC i ustawić w Virtual Server regułę (np. eMule - PC)

  2. na lapsie użyc innego portu i dla niego zrobić regułę w Virtual Server: np 4663

ale najpierw sprawdz co jest z tym routerem (zresetuj mu ustawienia, zmien firmware lub skontaktuj sie z dostawcą), bo coś w sofcie mogło sie walnąć :expressionless:


(Lammermoor) #3

Dzięki za odzew. Włąśnie martwi mnie to TCP/UDP, za czorta nie mogę dojść czemu zniknęło. Mniejsza juz o osła. Nie wiem czy mogę wgrywać nowy soft, router kupiony tydzień temu i nie wiem czy nie stracę w razie czego gwarancji bo różnie piszą... Firmware jest takie: wersja V2.04 Fri Apr 28 2006r.

Resetowałam różnie a właściwie tak jak radzą, żeby robić to na wyłączonym routerze, wcisnąć ten przycisk od resetu, włączyć, jeszcze trzymać ok 15 sek i... dalej w pamięci ma poprzednie ustawienia. Kumpel mówi,żeby resetować tylko na włączonym, więc już nic nie wiem.

Czy jest jakaś możliwość żeby mu tę pamięć na dobre wymazać?


(mrbungle) #4

przy włączonym routerze robisz... przez 15 sek lub ile tam (jest w instrukcji) trzymasz reset

a jakiego brołsera używasz do przeglądania panelu adm na routerze?

zoba na IE badz na FX - na tych powinno byc GYTES !


(Lammermoor) #5

Używam Opery ale na IE jest tak samo. Właśnie po raz setny czytam instrukcje, polską i ang. Nigdzie nie znalazłam takiego przypadku jak u mnie, żeby wsiąkły te nieszczęsne TCP/UDP... musi być jakiś sposób.

P.S. Chyba miałeś rację z tymi przeglądarkami! !!

Teraz weszłam przez IE i mam wreszcie tę zgubę TCP/UDP. Poustawiałam jak należy i zobaczę jak sieć na lapku.

Jest ok! Moja wina, ze uczepiłam się Opery ale na początku było ok, dopiero później coś się skopało.

Jakbyś mógł jeszcze mi pomóc z tym eMule... w Virtual Server muszę ustawić regułę, ale ująć dwa porty? - 4662 i 4672? Jak dla lapka? Wpisać nową regułę i jakie porty? W tym DMZ na PC coś wpisywać? Na razie mam sieć bez zabezpieczeń i nie wiem czy jakoś to zmienić, czy może tak zostać, oraz czy włączyć tego firewalla w routerze, czy dać sobie spokój. Pytam, bo nie chcę nowych problemów, znów coś się skopie.


(mrbungle) #6

hmm... sprobuj sie w polskim suporcie d-linka, bo nie mam pomysłu OCB