D-link DWL 2000AP+ - brak komunikacji z routerem

Witam,

Dostałem od kumpla router d-linka DWL 2000AP+ (podobno był sprawny) ale nie mogę się z nim połączyć i wejść na stronę konfiguracyjną. Oczywiście go zresetowałem, podłączyłem się kablem (próbowałem też przez wi-fi) diodki ładnie mrugają ale router nie odpowiada.

Znalazłem w necie, że ten router po resecie powinien mieć adres IP 192.168.0.50, w kompie mam ustawione automatyczne uzyskiwanie adresu IP więc wszystko powinno być w porządku.

Teoretycznie router jakiś adres przydziela, bo po podłączeniu w ipconfig pokazuje, że IPv4 autokonfiguracji wynosi : 169.254.178.239 a maska 255.255.0.0.Brama domyślna pozostaje pusta - to chyba powinien być adres routera.

Jakieś pomysły co może być nie tak lub co źle robię?

Pozdrawiam

Możesz ustawić stały adres IP w swoim komputerze np. 192.168.0.2 i wtedy spróbować się połączyć z tym AP.

Jeżeli masz adres IP typu 169.254 to znaczy, że automatyczna konfiguracja nie była w stanie przypisać odpowiedniego numeru IP. 169.254 to jest sieć prywatna i to IP nie jest prawidłowe. Większość D-Link ma po restarcie IP 192.168.0.1 więc żeby się dostać na niego ustawiamy w komputerze ręczne IP: adres: 192.168.0.2 maska 255.255.255.0 brama: 192.168.0.1 DNSy narazie pozostawiamy puste. Podłączasz kablem sieciowym z jednej strony do komputera z drugiej do routera na port oznaczony jako 1. Wpisujesz w uruchom iexplore 192.168.0.1 Uruchamia się przeglądarka możesz teraz wpisać domyślne dane logowania i możesz skonfigurować router odpowiednio dla twojej sieci. Po prawidłowej konfiguracji w komputerze ustaw DNS podstawowy na 192.168.0.1 (chyba, że będziesz zmieniał IP routera wtedy inne), drugie pole dns może pozostać puste.

To nie jest router tylko access point, w którym serwer DHCP może być wyłączony, np. po to, aby nie wchodzić w konflikt z serwerem DHCP routera. Przypisz adres ręcznie, jak pisał kolega wyżej (adres bramy możesz pominąć, jest zbędny) i wtedy spróbuj się połączyć z tym urządzeniem.

Pozdrawiam!