D-SUB a FullHD - problem z ustawieniem

Witam.

Ponieważ karta której używałem pojechała do naprawy zmuszony byłem włożyć do komputera Radeon X300. No i niby wszystko jest fajnie, ale nie można ustawić rozdzielczości 1920na1080. A może i się da ale pojawia się taki problem (kiedy ustawię FullHD):

http://a.imageshack.us/img96/869/zdjcie000u.jpg

Na załączonym obrazku widać, że nie jest wyświetlona 100% powierzchnia pulpitu (nie widać paska zadań ani prawej cześci). Ale kiedy dojadę kursorem do dolnej krawędzi monitora ekran się przesuwa i widać pasek zadań, ale wtedy z kolei nie widać górnej części i to samo się dzieję w prawo i lewo (analogicznie)…

Więc na razie jestem zmuszony siedzieć na takim czymś:

http://a.imageshack.us/img838/623/zdjcie000ky.jpg

Rozdzielczość 1280na1024 i przestawione ustawienia w monitorze, żeby nie było rozciągnięte (widać czarne pasy po bokach).

I teraz pytanie czy to wina, że monitor (LG W2453TQ) jest podłączony do karty za pomocą D-SUB>D-SUB i później z D-SUB do DVI? (analogowy sygnał). Dodam, że jak podłączałem bezpośrednio monitor przez DVI w monitorze i karcie to nie było obrazu po zainstalowaniu sterowników… I czy da się coś z tym zrobić, bo ja już się poddaje, wszystkiego chyba próbowałem.

Używam tego kabla D-SUB>D-SUB i później przy karcie jest przejściówka z D-SUB na DVI i podłączone do karty ponieważ karta ma tylko wyjście DVI.

Z góry dziękuję za pomoc.

Podłącz przez DVI a następnie na monitorze pobaw się przyciskiem SOURCE.

Niestety to nie pomaga, ten sam scenariusz co zawsze. Napisy na czarnym/niebieskim tle z BIOSu się wyświetlają, ładowanie Windowsa na czarnym ekranie jeszcze widać, ale już Zapraszamy ani dalej nie widać a dźwięk leci. Próbowałem już starych, średnich i najnowszych sterowników i nic. Ale bez zainstalowania sterowników obraz przez DVI jest, tylko po sterach nie ma, ale przecież na kaltkującym obrazie siedzieć nie bede. Więc zainwestowałem teraz w ten kabel i da radę coś zrobić, żeby można było ustawic te FullHD na całym monitorze a nie, że będę musiał przewijać? Czy te D-SUB i analogowy sygnał jest do tego stopnia ograniczony, że nic nie da się zrobić i trzeba czekać na powrót karty z gwarancji?

Nie jestem pewien, czy to pomoże ale spróbuj wykonać poniższe kroki:

  1. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej.

  2. Kliknij prawym myszy na tło pulpitu i wybierz: Catalyst Control Center.

  3. Jeśli będzie ustawiony widok Podstawowy, to przejdź w widok Zaawansowany.

  4. Z listy w lewym górnym rogu okna wybierz: Grafika > Pulpity i Ekrany

  5. W polu Wybierz Ekran kliknij prawym myszy na swój monitor > Konfiguruj.

  6. W polu Atrybuty Monitora odznacz pole Użyj rozszerzonych danych identyfikacyjnych.

  7. Z listy Rozdzielczość maksymalna wybierz 1920x1080, następnie potwierdź przyciskiem Zastosuj, oraz OK.

Hmm… Jak chce włączyc CCC to odpalam, 3 razy włącza się klepsydra i nic? Nie wiem co z tym jest na starej karcie raz się odpala a raz nie. Stery poprzednie zawsze w trybie awaryjnym wywalałem przez Cleaner Driver… Nie wiem, juz z tym CCC to kiedys raz dzialalo, raz nie, znowu dzialalo i nie. Koledze np tez sie nie odpalalo to nigdy.