Da sie coś z tego wycisnąc?

Mam pytanie czy da sie to jakos podkrecic ? To jest procesor Athlon 2400+ jezeli ktos wie jak wycisnac cos z mojego sprzetu to niech napisze.

Podnoś szynę FSB tak długo aż komputer nie starci stabilności (po każdym podniesieniu sprawdzaj Super PI ). Podaj jeszcze jaki masz zasilacz, bo podczas O/C jest on bardzo ważny.

coś mi się nie chce wierzyć

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75711

pewnie, że się da, ileś tam wyciśniesz, tylko, że my już nie będziemy wiedzieli na ile go podkręcisz ;).

Kręcisz fsb, podnosisz napięcie, sprawdzasz temperature.

Aha podaj jaki masz zasilacz, przede wszystkim firmę :wink:

Zasilacz Codegen. A gdy podnosze fsb to przy 136 komputer mi resetuje

Wymień zasilacz. :wink:

Nie radze podkręciać na Codagenie.

Jeśli się wysypuje może to być wina ramu. Ustaw dzielnik dla pamięci.

Broń Cię Boże od podkręcania na takim zasilaczu :!:

Nie rób tego, bo możesz pożegnać się ze swoim sprzętem, zresztą radzę Ci wymienić zasiłkę, nawet jak nie będziesz nic kręcić.

Co do zasilacza to :arrow:fortron z allegro, nawet 3oo W :wink:

Tak własnie mysłalem bo wyczytalem na innych forach ze te zasilacze sa do kitu. A powiedz mi tak ok ile moge podkrecic mojego procka ? to jest Athlon XP 2400+ [2000mhz] A jak sprawdzic jaki mam ram i czy moze dlatego to przy 136 fsb sie nie włacza ?

może o 5 MHz a może o 500, nie ma wróżek, zależy od płyty,pamięci,zasilacza, od temperatury, jednak z tym zasilaczem za daleko nie pojedziesz :wink:

A powiedzcie mi na co mam patrzec przy kupnie zasilacza ?

I mysle jeszcze nad kupnem nowego wiatraka mysle nad Pentagramem no chyba ze polecicie mi coś

Przede wszystkim na firmę, w następnej kolejności na obciążenia danej linii, ważne też jest czy zasiłka obsługuje pfc,później się patrzy na moc a później to już chyba na wygląd :stuck_out_tongue:

za 80 kilka zł masz fortrona z allegro :wink: zdecydowanie polecam ten zasilacz, mimo, że go nie posiadam to już tyle się naczytałem dobrego o nim, że mogę go polecać. Kolega McDracullo go posiada i też sobie go chwali :wink:

Co do wiatraka to za specjalnie się nie znam, najlepiej jakby był wykonany z miedzi, tyle, że wiąże się to z ceną niestety :roll: miedziana może być podstawa radiatora.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ght=cooler

podobny temat :wink:

Wiatraka na procka, do obudowy czy jakiego?

Oj tak… :wink: cichutki… i napięcie trzyma jak należy.:smiley: