Da się naprawić dysk HDD z popsutym portem do zasilania?

(Tojuzkoniecc) #1

Mam dysk hdd WD 250GB z popsutym portem do zasilania. Kilka nózek jest uwalonych.

Port Sata jest okey.

Czy jest jakaś opcja, aby dysk działał, bo przez ten port zasilający go raczej nie podłączę.

(Cedar) #2

Jeśli uważasz, że dysk bez zasilania będzie działać i złącze zostało dodane przez producenta dysku dla ozdoby, to podłączaj.

(Tojuzkoniecc) #3

Tak z pewnością myślałem, że port zasilający jest do ozdoby :slight_smile:

Tam obok portu zasilającego, portu SATA jest jeszcze jedno 8 pinowy port. Nie wiem co to jest, ale nie da się jakieś przejściówki zrobić?

Szkoda mi wywalać dysk.

(Cedar) #4

Zrób zdjęcie, tylko w miarę dokładne i pokaż nam.

(Przemek18) #5

Raczej płytka elektroniczna jest uszkodzona raczej poszukaj na allegro płytki od tego samego dysku

(SilberPunkt) #6

Niektóre modele dysków miały dwa złącza: zasilania: SATA i MOLEX. Podaj dokładny model dysku lub wklej przyzwoitej jakości zdjęcie od strony złącz z widocznym uszkodzeniem.

:roll:

(Tojuzkoniecc) #7

dysk wd 250gb

model to chyba to:

wd2500aakx

PS

Dysk działa jak się nałoży “inteligentie” te piny do wtyczki zasilające (zobaczymy jak długo), ale wolałbym to włożyć do tego 3 portu (to chyba port molex!?).

(Pawel33303) #8

Twój dysk nie posiada złącza MOLEX. MOLEX to 4 pinowe złącze (to ostatnie na obrazku): 1456319.jpeg

Te 8 pinów to nie żaden port tylko możliwość konfiguracji dysku na pracę w trybie Master, lub Slave poprzez zastosowanie zworki (tak jak na powyższym obrazku).

Zworka: 42_1231785338.jpg

(Tojuzkoniecc) #9

dz za info

(SilberPunkt) #10

(Pawel33303) #11

Ups… Przepraszam bardzo za błąd, ale cały czas sugerowałem się tym obrazkiem i stąd takie coś. Oczywiście chodziło mi o ATA, nie o SATA. Przepraszam, mój błąd.