Da się usunąć przycisk off z ekranu blokowania komputera?

(Ogrody) #1

Witam,

czy da się jakoś wyłączyć przycisk wyłączania komputera z ekranu blokowania komputera,

blokuje komputer przed 2 letnim synem (win + L), a on klik i wyłącza mi całego kompa, jest to strasznie uciążliwe :wink:

(Xeon Bloomfield) #2

Jeżeli dobrze kojarzę to gdzieś w którymś wpisie na blogu jest metoda podmiany aplikacji, która jest uruchamiana poprzez kliknięcie w to miejsce... Wystarczyłoby zmienić tą aplikacje, aby synek klikając tam nie wyłączył komputera...

Poszukam sam, a jak nie ja to pewnie ktoś podrzuci link do tego wpisu...

(Ogrody) #3

super że jest jakieś rozwiązanie,

i nawet dobrze że się podmienia aplikacje, podłoże mu painta :slight_smile:

(Xeon Bloomfield) #4

Link do wpisu:

Całość polega na zamianie pliku "c:\windows\system32\magnify.exe" na dowolny wybrany plik EXE...

We wpisie jest to szczegółowo opisane, łącznie z potrzebnymi komendami przez użytkownika portalu command-dos.

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Aaaaaaaaa.....

Pomyłka... To nie ten przycisk...

Wpis dotyczy przycisku pomocy czy ułatwienia dostępu, a nie wyłączania komputera. Przepraszam za błąd.

(goomish) #5

Chyba nie można (a przynajmniej bez użycia jakichś metod "brute-force" z grzebaniem w windowsowych binarkach.

Ale może spodoba ci się takie jedno małe ale sprytne wizmo? :slight_smile:

Maleńka "pierdułka" ale dużo potrafi. Między innymi blokować ekran z wyłączeniem monitora włącznie, przez co odblokowanie odbywa się na ślepo. To znaczy trzeba wykonać kombos typu: Alt+U wpisać użytkownika (lub pominąć) i Alt+P i wpisać hasło. 2 latek tego raczej nie przeskoczy. A dodatkowo możesz sprawić młodemu uciechę pokazując zawarty w Wizmo ciekawy i mocno konfigurowalny wygaszacz ekranu :-).

(Xeon Bloomfield) #6

I w kilka minut po aktualizacji mojego wpisu pojawia się wpis goomish `a, który zdaje się rozwiązuje problem...

Przyznam, że ten program zaciekawił nawet mnie...

(Ogrody) #7

Spróbuje, chociaż liczyłem, że skończy się na edycji rejestru :slight_smile:

(Marcindodo) #8

ja uzywam Lock My PC 4

wciskam ctrl+L i blokuje cokolwiek nawet cd-romy, nastepenie jak chce odblokowac haslo to wpisuje na slepo haslo ( mozna ustawic aby wyskakiwalo okienko ). Nie da sie tego ominac a przy okazji nie da sie wylaczyc, oprocz twardego wylaczenia z przycisku na obudowie.