Daemon na win xp z sp2

mam zainstalowanego windowsa xp proffesional z AService Pack 2 i mam problem z daemonem d- tools. bo juz dwa razy wczesniej po zainstalowaniu tego programu komputer nie chce sie włączyc! resetuje sie gdy ładuje sie system i tak wkółko! do trybu awaryjnego tez nie da sie wejsc bo to samo sie dzieje. w czym tkwi problem???

wejdż do konsoli odzyskiwania(pierwszy ekran instalatora) i po zalogowaniu się wpisz listsvc - konsola wyświetli ci usługi i sterowniki ładowane przez system, znajdż sterownik lub usługę SPTD lub SPD

i wpisz polecenie disable sptd

po kazdym poleceniu enter; to sterownik daemona, który jest prawdopodobnie przyczyną problemów; jeśli uda się potem wejść

normalnie najlepiej usuń ten sterownik z system32\drivers i usługę z

HKLM\System\CurrentControlSet\Services(albo odinstaluj daemona,

ale z własnego doświadczenia wiem, ze sterownik i usługa często pozostają - daemon kiepsko sprząta po sobie)

jakiej konsoli odzyskiwania?? gdzie to jest ?? jesttem zielony wiec prosze dokładniej to opisac. z góry dziekuje

O konsoli odzyskiwania poczytaj tu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Będąc w konsoli odzyskiwania wpisz następujące polecenia, które spowodują zatrzymanie usługi:

Potem gdy będziesz już mógł uruchomić system to robisz tak:

  1. Start => uruchom => regedit => przejdź do klucza:

HKLM\System\CurrentControlSet\Services

i skasuj z prawokliku klucz sptd

  1. Przejdź do katalogu:

C:\WINDOWS\system32\drivers

i usuń ręcznie sterownik sptd.sys

  1. Uruchom ponownie komputer.

Ewentualnie możesz spróbować zrobić nieco inaczej:

  1. Uruchom system w trybie awaryjnym tylko podczas uruchamiania jeśli zostaniesz spytany o to czy chcesz załadować sterownik sptd.sys to nie zgódź się na to. W tym celu wciśnij klawisz ESC.

  2. Pobierz program Gmer.

  3. W Gmerze w zakładce Procesy wybierz Gmer awaryjny. Komputer się zrestartuje i zostanie samo okienko Gmer’a

  4. W zakładce Usługi skasuj z prawokliku usługę sptd

  5. W zakładce Procesy kliknij Pliki i usuń plik (jeśli będzie)

C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys

  1. Zrestartuj komputer ręcznie przyciskiem na obudowie.