Dalczego linuks jest najlepszy -wypowiedzi z uzasadnieniem!

:slight_smile: prosze o rzeczowe wypowiedzi

Mam rozumieć że chodzi Ci “dlaczego dla Ciebie linux jest najlepszy” ??

Bo nie ma najlepszego OS’a,każdemu pasuje co innego.

Wg mnie pytanie nie ma odpowiedzi dlaczego linux jest najlepszy ogólnie, lecz dlaczego jest najlepszy w danych rzeczach.

Ja w pingwinach dopiero raczkuję więc na to raczej nie będę odpowiadał, żeby się póxniej nie kłócić :slight_smile:

linux wcale nie jest najlepszy, jest po prostu inny. Każdy używa takiego systemu jaki mu odpowiada. Zapowiada się kolejna wojna, nad przewagą świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy :slight_smile:

lepszy bo mi bardziej pasuje, np sasiad go nie znosi itd… na to pytanie nie ma odpowiedzi bo nie jest lepszy ani nie jest gorszy :] co jest lepsze samochód czy motocykl ? fajniej będzie w górach/mazurach czy nad morzem ? zaden system mnie na biurko nie zadowala w 100%, w Gentoo mam za mało gier, w xp/vista nie mam AIGLX (za to jest drm) - zadowolony jestem z Gentoo-serwera, miód :wink:

Dla mnie lepszy, bo można dowolnie w nim grzebać, zmieniać, dostosowywać do swoich potrzeb. :mrgreen: Tysiące dobrych programów (np.: Amarok, k3b, których nie zamieniłbym na nic innego :-D). A co do gier… Gdy mam czas, to Nwn i openArena mi wystarczają :smiley:

Mi pasuje przede wszystkim licencja - GNU GPL - ma dużo zalet. Jest za darmo [piszę z mojej perspektywy, czyli o Ubuntu Linux] Prosty w obsłudze, w sam raz dla takiego lenia jak ja, ale daje też dużo możliwości. Najnowsze GCC - najlepszy kompilator ever. Sposób dystrybucji oprogramowania - przez repozytoria - świetny pomysł, teraz tylko trzeba coś zrobić, aby nie marnować pracy programistów i nie trzeba było robić osobnego pakietu dla każdego distra.

No i ogółem OpenSource - wg mnie najlepszy pomysł człowieka :wink:

I jeszcze tak bardziej ogólnie - wybór - setki dystrybucji, wiele środowisk graficznych, programów… Akceleracja pulpitu to też fajny koncept, tylko jeszcze muszą nad tym popracować. Możliwość współtworzenia twojego ulubionego oprogramowania.

Mógłbym tak wymieniać długo, więc skończę :wink:

No to jak zaczynacie mówić dlaczego dla was najlepszy jest linux to ja też powiem.

Wole linuxa od windowsa poniewarz linux jest darmowy ,praktycznie brak wirusów :smiley: i innego syfu,system chodzi tak szybko na moim sprzęcie jak windows xp na c2d 8) ,większa możliwość konfiguracji systemu,zmiana wyglądy systemu nie wpływa na jego wydajność,w 99% darmowe oprogramowanie, i można jeszcze długo wymieniać… ;]

A co dogier to gram obecnie,hmmm praktycznie raz na tydzień jakąś gierke se puszcze bo jakoś nie mam czasu na to,i jak już w coś zagram to jest to : Wolfenstein Enemy territory,Tremulous,Tibia,Pasjans.

Zrezygnowałem z windowsa ze zwzględu na mają konfiguracje sprzętową,nawet po totalnej optymalizacji systemu i tak on mulił a linux chodzi że aż miło,nic nie pocina.Linux Ubuntu 7.04 z którego korzystam obecnie,chodzi bardzo płynnie,jest stabilny i jeszcze ani razu mnie nie zawiudł :slight_smile:

wojownik chce wojny :slight_smile: Pomiędzy użytkownikami Windowsów a linuxami

Bo jest darmowy, a za Okna trza płacić… M$ jest łapczywy na kaske!

No to ja też coś dopiszę.

Jeśli chodzi o stabilność Linux jest o wiele lepszy od Windows. Jeśli pobieram jakieś duże pliki które będą się pobierać np. 24h to pobieram tylko na Linuksie.

Pytanie z cyklu:

Skoro ktoś wychodzi z błędnego założenia, w dojściu do istoty sprawy nie pomogą mu nawet najlepsze uzasadnienia

Jedyną wadą Linuxa jest brak możliwości grania w nowsze gry ( FIFA 07, GTA SA itp. ). Wdyby nie ta wada to już dawno bym miał na kompie jakiegoś Linuxa :slight_smile: Dodatkową zaletą jest to, że jest darmowy :wink:

Tiaaa? Ale za to mozesz pograc w Fifa 06 i GTA III pod cedegą :wink: No ale to fakt, wsparcie producentów gier jest nadal zbyt małe.

Ja lubie linux za to ze jest naprawde dobrą alternatywą dla win, a gdzieniegdzie nawet lepszą - np. laptopy do pracy biurowej, programowania. Tak naprawde pokochalem ten “system” w momencie zainstalowania na lapku, gdzie wczytał mi wszystkie sterowniki od razu, podczas gdy z xp instalacja systemu + sterów zajmowała grubo ponad godzinę no i ciągłe restarty.

No i w ogóle nie ma tej komercji, chciwosci, nie czuje sie podgladany przez “wielkiego brata” ani nękany przez wirusy. Moge robic z nim co chce i dostosowywać do wlasnych potrzeb.

Na początku nie bylo prosto i przyjemnie, zwlaszcza ze “informatyk” to ze mnie zerowy, ale dałem rade i nadal sie uczę, jednak juz bezstresowo.

Windows tak od wersji 2000 zaczał powolutku schodzić na psy, xp pro to juz ostatni taki windows jaki wszyscy znamy i lubimy mniej lub bardziej. WGA, DRM, TC, polityka M$ - przelały czarę goryczy i bardzo mnie zniechęciły do tej korporacji.

A co mnie denerwuje w linuksie? Np. to ze nie ma tak prostego ukladu partycji, katalogów jak w win oraz to ze przy kazdej aktualizacji kernela trzeba przeinstalowywać stery graficzne.

Ale dla sredniozaawansowanego usera to nie są jakies duze wady.