Dalczego linuks jest najlepszy -wypowiedzi z uzasadnieniem!

(wojownik) #1

:slight_smile: prosze o rzeczowe wypowiedzi

(D@widoS) #2

Mam rozumie膰 偶e chodzi Ci "dlaczego dla Ciebie linux jest najlepszy" ??

Bo nie ma najlepszego OS'a,ka偶demu pasuje co innego.

(Pixxel Man) #3

Wg mnie pytanie nie ma odpowiedzi dlaczego linux jest najlepszy og贸lnie, lecz dlaczego jest najlepszy w danych rzeczach.

Ja w pingwinach dopiero raczkuj臋 wi臋c na to raczej nie b臋d臋 odpowiada艂, 偶eby si臋 p贸xniej nie k艂贸ci膰 :slight_smile:

(Grzegorz Ch) #4

linux wcale nie jest najlepszy, jest po prostu inny. Ka偶dy u偶ywa takiego systemu jaki mu odpowiada. Zapowiada si臋 kolejna wojna, nad przewag膮 艣wi膮t bo偶ego narodzenia nad 艣wi臋tami wielkiej nocy :slight_smile:

(Bartmarian) #5

lepszy bo mi bardziej pasuje, np sasiad go nie znosi itd... na to pytanie nie ma odpowiedzi bo nie jest lepszy ani nie jest gorszy :] co jest lepsze samoch贸d czy motocykl ? fajniej b臋dzie w g贸rach/mazurach czy nad morzem ? zaden system mnie na biurko nie zadowala w 100%, w Gentoo mam za ma艂o gier, w xp/vista nie mam AIGLX (za to jest drm) - zadowolony jestem z Gentoo-serwera, mi贸d :wink:

(Vader481) #6

Dla mnie lepszy, bo mo偶na dowolnie w nim grzeba膰, zmienia膰, dostosowywa膰 do swoich potrzeb. :mrgreen: Tysi膮ce dobrych program贸w (np.: Amarok, k3b, kt贸rych nie zamieni艂bym na nic innego :-D). A co do gier... Gdy mam czas, to Nwn i openArena mi wystarczaj膮 :smiley:

(Sawyer47) #7

Mi pasuje przede wszystkim licencja - GNU GPL - ma du偶o zalet. Jest za darmo [pisz臋 z mojej perspektywy, czyli o Ubuntu Linux] Prosty w obs艂udze, w sam raz dla takiego lenia jak ja, ale daje te偶 du偶o mo偶liwo艣ci. Najnowsze GCC - najlepszy kompilator ever. Spos贸b dystrybucji oprogramowania - przez repozytoria - 艣wietny pomys艂, teraz tylko trzeba co艣 zrobi膰, aby nie marnowa膰 pracy programist贸w i nie trzeba by艂o robi膰 osobnego pakietu dla ka偶dego distra.

No i og贸艂em OpenSource - wg mnie najlepszy pomys艂 cz艂owieka :wink:

I jeszcze tak bardziej og贸lnie - wyb贸r - setki dystrybucji, wiele 艣rodowisk graficznych, program贸w... Akceleracja pulpitu to te偶 fajny koncept, tylko jeszcze musz膮 nad tym popracowa膰. Mo偶liwo艣膰 wsp贸艂tworzenia twojego ulubionego oprogramowania.

M贸g艂bym tak wymienia膰 d艂ugo, wi臋c sko艅cz臋 :wink:

(D@widoS) #8

No to jak zaczynacie m贸wi膰 dlaczego dla was najlepszy jest linux to ja te偶 powiem.

Wole linuxa od windowsa poniewarz linux jest darmowy ,praktycznie brak wirus贸w :smiley: i innego syfu,system chodzi tak szybko na moim sprz臋cie jak windows xp na c2d 8) ,wi臋ksza mo偶liwo艣膰 konfiguracji systemu,zmiana wygl膮dy systemu nie wp艂ywa na jego wydajno艣膰,w 99% darmowe oprogramowanie, i mo偶na jeszcze d艂ugo wymienia膰... ;]

A co dogier to gram obecnie,hmmm praktycznie raz na tydzie艅 jak膮艣 gierke se puszcze bo jako艣 nie mam czasu na to,i jak ju偶 w co艣 zagram to jest to : Wolfenstein Enemy territory,Tremulous,Tibia,Pasjans.

Zrezygnowa艂em z windowsa ze zwzgl臋du na maj膮 konfiguracje sprz臋tow膮,nawet po totalnej optymalizacji systemu i tak on muli艂 a linux chodzi 偶e a偶 mi艂o,nic nie pocina.Linux Ubuntu 7.04 z kt贸rego korzystam obecnie,chodzi bardzo p艂ynnie,jest stabilny i jeszcze ani razu mnie nie zawiud艂 :slight_smile:

(Chrucik) #9

wojownik chce wojny :slight_smile: Pomi臋dzy u偶ytkownikami Windows贸w a linuxami

(Robert Warszawa) #10

Bo jest darmowy, a za Okna trza p艂aci膰... M$ jest 艂apczywy na kaske!

(Pixxel Man) #11

No to ja te偶 co艣 dopisz臋.

Je艣li chodzi o stabilno艣膰 Linux jest o wiele lepszy od Windows. Je艣li pobieram jakie艣 du偶e pliki kt贸re b臋d膮 si臋 pobiera膰 np. 24h to pobieram tylko na Linuksie.

(fiesta) #12

Pytanie z cyklu:

Skoro kto艣 wychodzi z b艂臋dnego za艂o偶enia, w doj艣ciu do istoty sprawy nie pomog膮 mu nawet najlepsze uzasadnienia

8)

(Szymon St臋pniewski) #13

Jedyn膮 wad膮 Linuxa jest brak mo偶liwo艣ci grania w nowsze gry ( FIFA 07, GTA SA itp. ). Wdyby nie ta wada to ju偶 dawno bym mia艂 na kompie jakiego艣 Linuxa :slight_smile: Dodatkow膮 zalet膮 jest to, 偶e jest darmowy :wink:

(Init3) #14

Tiaaa? Ale za to mozesz pograc w Fifa 06 i GTA III pod cedeg膮 :wink: No ale to fakt, wsparcie producent贸w gier jest nadal zbyt ma艂e.

Ja lubie linux za to ze jest naprawde dobr膮 alternatyw膮 dla win, a gdzieniegdzie nawet lepsz膮 - np. laptopy do pracy biurowej, programowania. Tak naprawde pokochalem ten "system" w momencie zainstalowania na lapku, gdzie wczyta艂 mi wszystkie sterowniki od razu, podczas gdy z xp instalacja systemu + ster贸w zajmowa艂a grubo ponad godzin臋 no i ci膮g艂e restarty.

No i w og贸le nie ma tej komercji, chciwosci, nie czuje sie podgladany przez "wielkiego brata" ani n臋kany przez wirusy. Moge robic z nim co chce i dostosowywa膰 do wlasnych potrzeb.

Na pocz膮tku nie bylo prosto i przyjemnie, zwlaszcza ze "informatyk" to ze mnie zerowy, ale da艂em rade i nadal sie ucz臋, jednak juz bezstresowo.

Windows tak od wersji 2000 zacza艂 powolutku schodzi膰 na psy, xp pro to juz ostatni taki windows jaki wszyscy znamy i lubimy mniej lub bardziej. WGA, DRM, TC, polityka M$ - przela艂y czar臋 goryczy i bardzo mnie zniech臋ci艂y do tej korporacji.

A co mnie denerwuje w linuksie? Np. to ze nie ma tak prostego ukladu partycji, katalog贸w jak w win oraz to ze przy kazdej aktualizacji kernela trzeba przeinstalowywa膰 stery graficzne.

Ale dla sredniozaawansowanego usera to nie s膮 jakies duze wady.