Damn Small Linux - problemy

Odpaliłem z dysku CD pierwszy raz linuxa tzn dystrybucje Damn Small Linux. Po pierwsze nie działa w ogóle myszka. Po drugie nie działa internet choc to drugie to pewnie musze sam skonfigurowac choc na razie nie mam jak bez działajacej myszki. Dlaczego akurat wybralem ta dystrybucje, ze wzgledu na to ze ma male wymagania i malo zajmuje. Na razie wciaz mam na dysku windowsa ktroty zajmuje juz z wszystkimi latkami ponad 3,7 GB! Acha łącze sie przez D-Link Wirreless i nie mam sterownikow do linuxa, czli mam marne szanse ze zadziala mi internet? Są jakies inne dystrybucje na ktorych latwo odpalic takie poleczenie internetowe - nie musza byc live cd - ?

edit:

Ach, mam:

procesor 350

dysk 4 gb

ramu 160 mb

geforca 2 mx 32 mb

myszke (bo byla o tym mowa) na “czerwone swiatlo” A4tech ale probowalem tez na “kolke” i tez nie dzialala

Z bezprzewodowymi połączeniami internetowymi chyba najlepiej radzi sobie Ubuntu - nie trzeba dodatkowych sterowników - udaje się to nawet osiągnąć przy odpaleniu Ubuntu jako LiveCD.

Jeśli zależy Ci na mniej zasobożernym linuxie, to Ubuntu występuje też w wersji z lekkim środowiskiem graficznym XFCE - Xubuntu. U mnie kiedyś to chodziło bardzo dobrze na Celeronie 633 i 384MB RAM, nie wiem, jak zachowa się na Twoim sprzęcie, ale wymagania minimalne raczej spełnia.

Piszą, że nawet na 64MB RAMu będzie działał, ale zalecane jest 128.

Xubuntu

Pisze ze zajmuje 1,5 GB, to troche duzo, a mam takie pytanie czy duzo instaluje sie razem z nim oprogramowania, jak np. OpenOffice itp. Bo to da sie usunac a jest mi nie potrzebne. Tyle ze jesli bede instalowal na dysku to musze byc pewny czy internet bedzie mi dzialal wiec nie wiem…

edit:

Czytalem o tym w wikipedi to pisalo tam cos jeszcze o Ubuntu Litle, wiesz cos o tym? Pozatym nie da sie tego sciagnoac teraz…

spróbuj xbuntu, co do myszki to masz na usb czy ps2?

ps2, a co do xubuntu to pobrany z sieci obraz plyty nie zmiesci mi sie nawet na dysku bo mam tylko 260 mb wolnego… Wiem porazka… :roll:

Więc ja bym na twoim miejscu postawił Debiana z netinstall (powinien sobie poradzić z sieciówką) gentoo , lub archa

Gdzie to znajde?

Które z tych odpale jako live cd i czy w live cd instnieje mozliwosc sprawdzenia czy działa net bezprzewodowy?

Dodam ze dokladna nazwa mojej karty do internetu to D-Link DWL-520+