Dane na karcie SD w trybie RAW (bez formatu plików)

Witajcie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że moje pytanie jest dość “dziwne”, bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Dotyczy karty SD, a właściwie danych zawartych na tej karcie. Dane są zapisane w trybie RAW, sprawdziłem programami typu paragon etc - na karcie nie istnieje system plików.

Najpierw opiszę sytuacje:

Kupiłem Pocket PC (HP iPAQ 1930). Poprzedni właściciel nieźle na nim namieszał - wgrał ROM nie z tego urządzenia. Można się komunikować z urządzeniem przez terminal (mtty). Znalazłem w internecie oryginalny ROM, który jest w 1 pliku - w formacie *.img.

http://www.geocities.com/ipaq41xx/sd_to_pc.html

Tutaj jest opis jak skopiować “backup” obecnego ROM’u zapisanego na karcie. Chciałbym zapytać: macie pomysł jak wrzucić oryginalny ROM (z pliku .img) na kartę, ale w taki sposób jak robi to ten PPC?

Wiem że cały opis bardzo “głupio” brzmi, sam się zastanawiam jakim cudem dane mogą być tak przechowywane. Zaznacze jeszcze że dane na 100% są na karcie - mimo braku formatu plików, bo można przez terminal wydać polecenie odczytania kopii z tej karty - i przebiega ona pomyślnie. Więc jeśli by wrzucić na kartę oryginalny ROM i dać odczyt karty to może dało by się przywrócić sprzęt do stanu używalności…

Z góry dziękuje za wszelkie pomysły.

Tak naprawde to dane są przechowywane w systemie plikó tego urządzenia skoro są. Po prostu jeśli WIndows nie rozpozna systemu plików to napisze, że to RAW. To samo jest z partycjami linuxowymi ext3 w windows. Są widoczne jako RAW.