Dane o rozmiarze 1,53 GB zajmują na płycie ponad 4 GB

Przed chwilą nagrałam na płytkę DVD muzykę o łącznej zawartości 1,53 GB. Niestety, jak się okazało po nagraniu nie wiem czemu płyta widzi te dane jako ponad 4 GB i nie mogę nic więcej do tej płytki dograć. Czy ktoś miał podobny przypadek, że system widzi inny rozmiar, a nagrane dane na płycie też mają inny?

Jeśli zamknięta została tzw. sesja płyty, to będzie ona widoczna w rozmiarze 4,7 GB i nic innego się do niej nie dogra. Jeśli to płyta jednokrotnego nagrywania (DVD-R lub DVD+R), to nic się nie da zrobić, a jeśli wielokrotnego, to wystarczy skasować jej zawartość (pamiętając o tym, żeby mieć gdzieś kopię tych danych) i nagrać ją ponownie, tym razem zaznaczając w opcjach programu do nagrywania, aby dysk był “multisession”, czyli aby możliwe było przeprowadzenie kilku sesji nagrań.

Płytka była DVD-R, dane niestety skasowałam już ale udało mi się je odzyskać programem do recovery, jednak na tej płycie nie szło już ich nadpisać, musiałam nagrać nową, ale przyznam że pierwszy raz w życiu mi się takie coś przytrafiło, a sesji nigdy nie zamykam. Zawsze zostawiam otwartą, stąd bardzo mnie to zdziwiło, że dane mają ponad 1 GB, a płyta mimo wszystko była fizycznie zapełniona do maksimum czyli ponad 4 GB.

A jak wygląda nagrana strona płyty, część nagrana jest widoczna tylko w postaci “krążka” czy na całej powierzchni?

muzyka na płycie była wypalona jako czy może jako Dvd-Audio

@ piotras2009 krążek widać, że jest cały zapełniony

@ Fix00ser wypalona jako dane programem CDBurnerXP.