Dane z hdd sata przez usb?


(2konior2) #1

Witam,

mam taki problem: zalałem kilka dni temu laptop, a mam tam ważne dane, POTRZEBNE NA TERAZ. Obdzwoniłem kilka serwisów i wszędzie mówią, że dane mogą odzyskać, jeśli hdd uszkodzony. A jak nie to: czas na wycenę+czas naprawy = nie-teraz. Znalazłem kilka adapterów SATA na USB, którymi można podłączyć dysk do czegoś innego i zgrać, co potrzeba.

Pytanie: jeśli na hdd (160 gb) były trzy partycje, to to czy ja mam jednakowy dostęp do tych 160 gb. Czy ktoś coś takiego robił? Jak takie urządzenie działa?

Podaję dwa przykładowe linki:

http://www.cdrinfo.pl/news/12015

http://www.nokaut.pl/akcesoria/adapter-usb.html

http://www.nokaut.pl/szukaj/komputery/u ... apter.html

Oczywiście tylko zakładam, że dysk nieuszkodzony.


(TomVoo) #2

Niemal identyczne adaptery znajdują się w każdej obudowie przenośnego dysku SATA. Dostęp do partycji jest taki sam jakby dysk pracował wewnątrz komputera. Win XP i Vista rozpoznają taki adapter bez żadnych problemów.


(2konior2) #3

Tego nie rozmumiem? Czy to znaczy?

Z drugiej części zrozumiałem, że takie coś powinno się udać.

TomVoo, to jeszcze powiedz, czy jak na tym hdd był XP a ja teraz chcę go odczytać na kompie z Vistą? to jest jakiś problem, czy taka sama zasada jak z pendrivem? połącz-używaj?


(TomVoo) #4

Chodziło mi o to, że w obudowach dysków przenośnych (zewnętrznych) znajduje się adapter działający na takiej samej zasadzie jak te, które podajesz w linkach.

Dysk podłączony przez taki adapter do komputera jest obsługiwany podobnie jak pendrive (pamiętaj o bezpiecznym usuwaniu sprzętu).