Dane z Win 98 na Win XP

(system) #1

Niedługo mam zamiar kupić komputer Pentium IV 3.2 Ghz karta graficzna Ge Force 4 albo Radeon i będę mieć wtedy nowy system Windows XP albo VISTA jak pojawią się poprawki, w związku z tym mam pytanie:

Czy z Windowsa 98 mogę mieć piosenki które mam na dysku, gry, dokumenty itp. w Windowsie XP, kiedy będę miał nowy komputer?

Bo nie chciałbym instalować wszystkich programów od nowa w komputerze, a także gier i piosenek.

Czy instnieje taka możliwość?

A jeśli nie, to czy możliwe jest zrobienie takiego czegoś:

Wkładam dysk z Wina 98 na nowy komputer, i te wszystkie gry i programy kopiuję na czystą płytę i przenoszę na Windows XP i już mam gotowe, a żeby nie oskarżyć mnie o piractwo płytę usuwam, ponieważ wszystkie programy, dokumenty, i piosenki mam legalne, to płytę usuwam bo przekopiowaniu tego na płytę i tą usuwam z tej płyty te programy, czyli całą ją wyczyszczę.

Proszę o odpowiedź najpierw na to pytanie:

Czy z Windowsa 98 mogę mieć piosenki które mam na dysku, gry, dokumenty itp. w Windowsie XP, kiedy będę miał nowy komputer?

A potem na drugie.

Z góry dziękuję za wyjaśnienie-pomoc. :slight_smile:

(USER) #2

Nie musisz nic nagrywac poprostu wyjmij dysk i przeluz do nowego kompa i wszystko ok

(system) #3

Na pewno?

Bo ja myślałem, że może tutaj chodzi o jakiś układ, w tym sensie, że ten dysk był do takiego komputera przystosowany, tzn. ja myślałem, że dany dysk do danego komputera pasuje i nie da się go przełożyć do innego, a jak już przełożę to nie będzie działał.

No, ale jak to jest...

Bo jak włożę to będzie dysk i wyświetli mi się stary system Windows 98, to jak przekopiować te dane na WIN XP.?

(USER) #4

??? Dziwna teoria ale tak nie jest może na poczatku bedzie chciał żebyś wybrał miedzy XP a 98 ale dane zawsze możesz sobie skopować z tego dysku do tego

(system) #5

Właśnie, tylko jak te dane skopiować....

(system) #6

zanim wyjdą poprawki di visty to minie pare miesięcy a zanim wyjdzie vista po polsku też minie zapewne troche czasu :lol: więc narazie kup sobie XP :smiley:

(system) #7

Problem jest w tym, że ja nigdy nie kopiowałem danych z dysku do dysku i nie wiem jak to zrobić.

(Marsmo) #8

:roll:

Powiem tylko, że fizycznie przełożenie dysku z kompa na kompa, nie niesie za sobą pożądanego przepływu informacji, bo to jest tylko kawałek metalu... :?

Oczywiście Tomek23 dobrze mówisz - wszystkie rzeczy, które miałeś na starym kompie musisz przegrać na płytkę i bez żadnych podejrzeń o piractwo itp. - Twoje "stare dane" są dalej Twoją własnością!

(system) #9

To w końcu nie wiem bo rootbot mówi co innego i ty też, co w koncu mam zrobić. :o

(USER) #10

Nie łatwiej skopiować z dysku na dysk ? Zastanów się nie musi marnować pienedzy na płyty i czasu żeby przegrać !

Znasz takie coś jak "KOPIUJ" "WKLEJ"?

(system) #11

Dzięki za pomoc, już wiem jak to zrobić. :smiley:

(Iceman1971) #12

Inny sposób to przełożyć stary dysk do nowego PC, zrobiwszy na nim uprzednio pustą partycję. Zainstalować na niej Win Xp, w i ten sposób będą na dysku dwa systemy (do wyboru przy logowaniu), a dane z partycji z Win 98 nie zostaną utracone. Ewentualnie stary dysk dołożyć jako dodatkowy do nowego składu komputera.

Mnie to w każdym razie pomogło, ale inni mogą mieć prostsze sposoby.

(Golden Finger) #13

Sorry, czy jadąc z Krakowa do Zakopanego pojedziesz przez Gdańsk ??

Oczywiście, że dojedziesz, ale jaki w tym sens ??

Tomek23 , zapewne sam nie będziesz instalował systemu, poproś osobę, która będzie to robić (być może zlecisz to serwisowi) by przełożyła Ci stary dysk do nowego komputera jako drugi i po zawodach.

Jeśli będziesz chciał korzystać tylko ze starego dysku, to osoba, która będzie to robić jest w stanie przekopiować te dane na inny dysk i po zainsatlowaniu systemu skopiuje je ponownie na Twój dysk.

Tak czy inaczej gry będziesz musiał instalować na nowo, a piosenki i np. fotki, będziesz mógł od razu słuchać i oglądać.

:okulary:

(system) #14

Dzięki, ale postąpie tak jak napisał rootbot. :smiley: