Dane z Win 98 na Win XP

Niedługo mam zamiar kupić komputer Pentium IV 3.2 Ghz karta graficzna Ge Force 4 albo Radeon i będę mieć wtedy nowy system Windows XP albo VISTA jak pojawią się poprawki, w związku z tym mam pytanie:

Czy z Windowsa 98 mogę mieć piosenki które mam na dysku, gry, dokumenty itp. w Windowsie XP, kiedy będę miał nowy komputer?

Bo nie chciałbym instalować wszystkich programów od nowa w komputerze, a także gier i piosenek.

Czy instnieje taka możliwość?

A jeśli nie, to czy możliwe jest zrobienie takiego czegoś:

Wkładam dysk z Wina 98 na nowy komputer, i te wszystkie gry i programy kopiuję na czystą płytę i przenoszę na Windows XP i już mam gotowe, a żeby nie oskarżyć mnie o piractwo płytę usuwam, ponieważ wszystkie programy, dokumenty, i piosenki mam legalne, to płytę usuwam bo przekopiowaniu tego na płytę i tą usuwam z tej płyty te programy, czyli całą ją wyczyszczę.

Proszę o odpowiedź najpierw na to pytanie:

Czy z Windowsa 98 mogę mieć piosenki które mam na dysku, gry, dokumenty itp. w Windowsie XP, kiedy będę miał nowy komputer?

A potem na drugie.

Z góry dziękuję za wyjaśnienie-pomoc. :slight_smile:

Nie musisz nic nagrywac poprostu wyjmij dysk i przeluz do nowego kompa i wszystko ok

Na pewno?

Bo ja myślałem, że może tutaj chodzi o jakiś układ, w tym sensie, że ten dysk był do takiego komputera przystosowany, tzn. ja myślałem, że dany dysk do danego komputera pasuje i nie da się go przełożyć do innego, a jak już przełożę to nie będzie działał.

No, ale jak to jest…

Bo jak włożę to będzie dysk i wyświetli mi się stary system Windows 98, to jak przekopiować te dane na WIN XP.?

??? Dziwna teoria ale tak nie jest może na poczatku bedzie chciał żebyś wybrał miedzy XP a 98 ale dane zawsze możesz sobie skopować z tego dysku do tego

Właśnie, tylko jak te dane skopiować…

zanim wyjdą poprawki di visty to minie pare miesięcy a zanim wyjdzie vista po polsku też minie zapewne troche czasu :lol: więc narazie kup sobie XP :smiley:

Problem jest w tym, że ja nigdy nie kopiowałem danych z dysku do dysku i nie wiem jak to zrobić.

:roll:

Powiem tylko, że fizycznie przełożenie dysku z kompa na kompa, nie niesie za sobą pożądanego przepływu informacji, bo to jest tylko kawałek metalu… :?

Oczywiście Tomek23 dobrze mówisz - wszystkie rzeczy, które miałeś na starym kompie musisz przegrać na płytkę i bez żadnych podejrzeń o piractwo itp. - Twoje “stare dane” są dalej Twoją własnością!

To w końcu nie wiem bo rootbot mówi co innego i ty też, co w koncu mam zrobić. :o

Nie łatwiej skopiować z dysku na dysk ? Zastanów się nie musi marnować pienedzy na płyty i czasu żeby przegrać !

Znasz takie coś jak “KOPIUJ” “WKLEJ”?

Dzięki za pomoc, już wiem jak to zrobić. :smiley:

Inny sposób to przełożyć stary dysk do nowego PC, zrobiwszy na nim uprzednio pustą partycję. Zainstalować na niej Win Xp, w i ten sposób będą na dysku dwa systemy (do wyboru przy logowaniu), a dane z partycji z Win 98 nie zostaną utracone. Ewentualnie stary dysk dołożyć jako dodatkowy do nowego składu komputera.

Mnie to w każdym razie pomogło, ale inni mogą mieć prostsze sposoby.

Sorry, czy jadąc z Krakowa do Zakopanego pojedziesz przez Gdańsk ??

Oczywiście, że dojedziesz, ale jaki w tym sens ??

Tomek23 , zapewne sam nie będziesz instalował systemu, poproś osobę, która będzie to robić (być może zlecisz to serwisowi) by przełożyła Ci stary dysk do nowego komputera jako drugi i po zawodach.

Jeśli będziesz chciał korzystać tylko ze starego dysku, to osoba, która będzie to robić jest w stanie przekopiować te dane na inny dysk i po zainsatlowaniu systemu skopiuje je ponownie na Twój dysk.

Tak czy inaczej gry będziesz musiał instalować na nowo, a piosenki i np. fotki, będziesz mógł od razu słuchać i oglądać.

:okulary:

Dzięki, ale postąpie tak jak napisał rootbot. :smiley: