Darmowa alternatywa do MS Office i OpenOffice

(Marekglapa) #1

Ostatnio musiałem wydrukować bardzo ważny dokument. Miał on kratki do zaznaczenia kilku punktów. Odpaliłem dokument w OpenOffice 3.1.1 (na Viście i Linuxie dzieje się tak samo) i drukuje. Najpierw na Mincie, kratek nie wyświetlił więc drukowałem bo myślałem, że dokument ma tak wyglądać. Kratki gdzieś wcięło i prawie 10 kartek poszło do śmietnika. Vista + OO to samo. Dopiero "Word Viewer 2003" kratki pokazał, ale też coś się w drukowaniu skopało (brakowało liter). Po eksporcie do pdf w końcu dokument wydrukowałem poprawnie. Niestety nie mam tyle czasu żeby sprawdzać dokumenty na dwóch systemach i eksportu ich do pdf. Co w zamian za MS Office i OpenOffice jest za darmo do ściągnięcia? Wymagam od programu wsparcia dokumentów z OO i Offica. Dobrze też żeby był dostępny na Windowsa i Linuxa (na drugim systemie zależy mi bardziej gdyż ostatnio tylko jego używam do dokumentów).

(marcin82) #2

Jeśli o linuksie mowa, spróbuj może KOffice, ewentualnie AbiWord (sam edytor tekstu). Abiword jest dostępny również dla platformy Windows.

(Marekglapa) #3

Abiword wyświetla jeszcze większą kupę. Do KOffice musiałbym ściągać połowę KDE (chyba że ta połowa mi nie namiesza w systemie, wtedy mogę ściągnąć). Może jeszcze jakieś propozycje?

(Krakers87) #4

Może w ustawieniach masz wyłączone drukowanie ramek i teł? Stąd też z pdf-a może drukować inaczej. Poza tym zainteresowałbym się Betą Office 2010, która również jest darmowa :slight_smile:

(marcin82) #5

Zorientuj się może jak poprawnie stworzyć okienko "do zaptaszania" odpowiedzi, a na pewno coś znajdziesz, kwestia jest taka, jak takie okienko się fachowo nazywa ... :slight_smile:

(Marekglapa) #6

Ramki i tła mam zaznaczone. Lepszy ten office niż nic. Ściągnę tą betę skoro darmowa :slight_smile: Może odpali na Wine.

Dokumentu sam nie pisałem. Nie widziałem go nigdy wcześniej na oczy. Stąd brak wiedzy o kratkach na ptaszki (krzyżyki itp), które się tam znajdowały. Zresztą w dzisiejszych czasach instytucja szkolna powinna pomyśleć o zapisaniu pliku w pdf. Nie każdy chce piracić Offica...

(roobal) #7

W przypadku Minta, niestety tak :slight_smile:

Nie, nie namiesza kde ma swój katalog z ustawieniami, ja np. z programów dla Kde mam tylko K3b w Gnome i nic mi się nie namieszało, programy pisane dla Kde wymagają przede wszystkim Kdelibs, reszta zależności zależy od dystrybucji :slight_smile:

Do wyboru do koloru :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Danielm86) #8

Lothus Symphony jest świetny. Nie wiem tylko czy działa na Linuxie

(Marekglapa) #9

Jest taki pakiet w repozytorium ubuntu (a więc i minta też). Niestety doc wyświetla tak jak OpenOffice.

Trudno. Chyba pliki doc ze szkoły będę zmuszony otwierać w Office 2010. Mam nadzieję, że faza beta szybko się nie skończy :slight_smile: