Darmowa alternatywa do MS Office i OpenOffice

Ostatnio musiałem wydrukować bardzo ważny dokument. Miał on kratki do zaznaczenia kilku punktów. Odpaliłem dokument w OpenOffice 3.1.1 (na Viście i Linuxie dzieje się tak samo) i drukuje. Najpierw na Mincie, kratek nie wyświetlił więc drukowałem bo myślałem, że dokument ma tak wyglądać. Kratki gdzieś wcięło i prawie 10 kartek poszło do śmietnika. Vista + OO to samo. Dopiero “Word Viewer 2003” kratki pokazał, ale też coś się w drukowaniu skopało (brakowało liter). Po eksporcie do pdf w końcu dokument wydrukowałem poprawnie. Niestety nie mam tyle czasu żeby sprawdzać dokumenty na dwóch systemach i eksportu ich do pdf. Co w zamian za MS Office i OpenOffice jest za darmo do ściągnięcia? Wymagam od programu wsparcia dokumentów z OO i Offica. Dobrze też żeby był dostępny na Windowsa i Linuxa (na drugim systemie zależy mi bardziej gdyż ostatnio tylko jego używam do dokumentów).

Jeśli o linuksie mowa, spróbuj może KOffice, ewentualnie AbiWord (sam edytor tekstu). Abiword jest dostępny również dla platformy Windows.

Abiword wyświetla jeszcze większą kupę. Do KOffice musiałbym ściągać połowę KDE (chyba że ta połowa mi nie namiesza w systemie, wtedy mogę ściągnąć). Może jeszcze jakieś propozycje?

Może w ustawieniach masz wyłączone drukowanie ramek i teł? Stąd też z pdf-a może drukować inaczej. Poza tym zainteresowałbym się Betą Office 2010, która również jest darmowa :slight_smile:

Zorientuj się może jak poprawnie stworzyć okienko “do zaptaszania” odpowiedzi, a na pewno coś znajdziesz, kwestia jest taka, jak takie okienko się fachowo nazywa … :slight_smile:

Ramki i tła mam zaznaczone. Lepszy ten office niż nic. Ściągnę tą betę skoro darmowa :slight_smile: Może odpali na Wine.

Dokumentu sam nie pisałem. Nie widziałem go nigdy wcześniej na oczy. Stąd brak wiedzy o kratkach na ptaszki (krzyżyki itp), które się tam znajdowały. Zresztą w dzisiejszych czasach instytucja szkolna powinna pomyśleć o zapisaniu pliku w pdf. Nie każdy chce piracić Offica…

W przypadku Minta, niestety tak :slight_smile:

Nie, nie namiesza kde ma swój katalog z ustawieniami, ja np. z programów dla Kde mam tylko K3b w Gnome i nic mi się nie namieszało, programy pisane dla Kde wymagają przede wszystkim Kdelibs, reszta zależności zależy od dystrybucji :slight_smile:

Do wyboru do koloru :slight_smile:

Pozdrawiam!

Lothus Symphony jest świetny. Nie wiem tylko czy działa na Linuxie

Jest taki pakiet w repozytorium ubuntu (a więc i minta też). Niestety doc wyświetla tak jak OpenOffice.

Trudno. Chyba pliki doc ze szkoły będę zmuszony otwierać w Office 2010. Mam nadzieję, że faza beta szybko się nie skończy :slight_smile: