Darmowa ochrona komputerów w firmie


(Micza) #1

Witam

Chciałbym poznać Waszą opinię/polecenia na temat wszelakiego darmowego oprogramowania z kategorii bezpieczeństwa z licencją zezwalającą na użytkowanie na komputerach w firmie.

Najbardziej zależałoby mi na av, ale niestety w tej kwestii nie ma wielkiego wboru - są av bez rezydenta [clam av] bądź mało stabilne i zasobożerne [comodo]. Może jednak nie znam jakiegoś programu av?

Pewnie przydałby się program z innej podkategorii - może firewall [zastanawiam się między jetico (beta?) a comodo (firewall już bardziej chwalony)]. Antyspyware też by się przydał [może z ochroną w czasie rzeczywistym? - pewnie za dużo wymagam :)]. Dodam, że niestety komy w firmie nie są superszybkimi maszynami:).

Kończąc - prosiłbym o polecenia darmowych programów z kategorii bezpieczeńtwa dla firm - programów sprawdzonych.

Pozdrawiam


(model12) #2

Witam! polecam lekturę tego http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=30

Osobiście polecam NOD32 lekki i niezawodny,szybki a do wolnych maszyn w sam raz.NOD32 można pobrać z vortalu http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=1452


(fiesta) #3

Czyżby Eset zmienił sposób licencjonowania NODa :roll:

Nie. 8)

Spybot Search & Destroy spełnia Twoje wymagania.


(Micza) #4

a jaki firewall polecalibyście?

jetico ciągle zwleka z wydaniem wersji 2.x, zastanawiam się nad comodo [na dniach ma być wersja 3.x i to spolszczona]

co do spybota - powątpiewam w jego ochronę w czasie rzeczywistym....

wracając - znacie jakiś av z rezydentem free dla firm? [nie - nie mogę użyć nod'a :P]

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 11:07

pytanie do moderatorów - czemu post przeniesiono do działu na luzie?

przecież dotyczy bezpieczeństwa....

dzięki takiemu manewrowi mogę nie uzyskać odpowiedzi [ten dział jest często omijany...]


(StG 44) #5

Mylisz się,od dawna jest Jetico v.2,ale płatna.


(Micza) #6

no właśnie o koszty się rozchodzi - stąd taki temat

co do comodo - pisałem powyżej - jest jeszcze za mało stabilny i zasobożerny [comodo postawiło chyba na rozwój firewalla]


(Yaropn) #7

Hej! Wejdz na tę stronkę http://www.f-secure.com/protectyourpc/ zarejestruj sie to bedziesz miał antywirusa lub Internet security 2006 na pół roku. Ja tak zrobiłem. Do tego używam następujących programów Firwoll - Comodo, antyspayware - AVG Anti-Spyware, Ad-Aware SE Personal, Spyware Terminator, Spybot - Search & Destroy, a-squared Free. Niektóre są do zastosowań domowych ale mam to gdzieś. Pozdro


(fiesta) #8

Jak bedziesz miał najazd kontrolny na firmę, to będziesz miał procesik i nie bedziesz miał gdzieś tylko w kieszeni :stuck_out_tongue:


(Micza) #9

z tym f-secure to tylko na 1 stanowisko pracy [kiedyś wysłałem maila z zapytaniem]


(Losrados) #10

Hmm... Jeśli zależy na bezpieczeństwie, a jednocześnie na niskich lub zerowych kosztach oprogramowania - to moim zdaniem można by rozważyć migrację na Linuksa...? SUSE, UBUNTU bądź KUBUNTU...? :wink:


(fiesta) #11

Tylko jeszcze napisz mi programy z grupy "branżowe" pod linucha i będzie już wtedy wszystko OK.

8)


(squeet) #12

model12 - nie prowadź zbędnej polemiki i nie rób zamętu w temacie.

Jest wyraźnie napisane:

I tego się trzymaj. Zbędne posty kasuję.


(Losrados) #13

Uuu... No wiem - masz pewnie rację w wielu przypadkach - ale myślę, że niejednokrotnie jednak Linuks może być (i przecież jest!) jakąś realną i tanią alternatywą. Czasem to tylko nasze "psychologiczne opory" nas ograniczają i powstrzymują... :wink: Być może Cedega, może Wine pomogą, a jeśli nie - no to "proza życia" - darmowych programów do ochrony komputera z Windows'em - do użytku komercyjnego - "jak na lekarstwo"...? :wink: Z darmowych av - chyba również do użytku komercyjnego (?) - znam BitDefender 8 Free Edition - jest w dziale "programy" - ale niestety nie ma on osłony rezydentnej - choć w porównaniu z ClamWin Free Antivirus 0.90.1.1 i tak wydaje się być luksusem... :wink: