Darmowe oprogramowanie dla firmy

Wiec mam takie pytanie, a może i kilka nawet. Jakie darmowe programy można urzywać na firmowym komputerze. Jest to mała firma budowlana. Chodzi mi o klienta poczty e-mail, antywirusa, firewalla itp.

Czy można zainstalować i używac np Open Office na takim komuterze? Avasta, Outposta? The Bat’a?

Obawiam się, że avast! nie jest dla firm, tylko użytkowników prywatnych… ale może nikt się nie doczepi :wink:

OpenOffice możesz chyba używać bezpiecznie, avasta raczej nie, a Outpost i The Bat z tego co wiem, to w żadnej wersji nie są darmowe, ale The Bata można przecież zastąpić Outlook Expressem. :wink:

w takim razie jakiego programu antywirusowego uzyć zamiast avasta?

a pozostałe programy?

Pochodziłem po vortalu i znalazłem 2 całkowicie darmowe programy - ClamWin Free Antivirus i BitDefender 8. Jeśli chodzi o pocztę, to możesz bezpiecznie korzystać z Outlook Express, a jeśli chodzi o firewall to znalazłem tylko Jetico Personal Firewall. Oczywiście avasta możesz użyć, ale tylko w wersji professional, która jest płatna. 8)

Ostatnia bezpłatna wersja aplikacji Outpost Firewall 1.0.1817 dostępna jest do pobrania z serwerów producenta.

to jest cytat z serwisu dobreprogramy, czy ta wersje można zainstalować n afirmowym kompie? Skoro avasta nie można to jaki inny program antywirusowy darmowy można zainstalowac n atakim kompie i jaki inny ewentualnie firewall?

Antywirus:

Firewall:

I nie jestem pewien ale chyba WyvernWorks Firewall, ponieważ nigdzie nie ma napisane, że z wyjątkiem zastosowań komercyjnych.

a ile kosztuje licencja na avasta i outposta?gdzie taką licencje zdobyć?

Złączono Posta : 22.10.2006 (Nie) 23:12

OK już znalazłem , avast i outpost kosztują w granicach 150 złotych, ale ciekawi mnie fakt, że licencja jest sprzedawana z wsparciem technicznym n aokres jednego roku np. Czy to oznacza, że po roku znów będę musiał zapłacić te 150 złotych?

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 19:27

A czy przeglądarke Firefox to mozna urzywac w firmie?To chyba nie ejst płatne ztego co ja wiem.

Aha a nie znacie jakiegos programu do robienia konstrukcji metalowych i blaszanych?takiego prostego graficznego, żeby można było robic jakies schematy czy plany. Mogą byc tez płatne ale nie omieszkam skorzystac z bezpłatnych wersji.

Bedziesz musial zaplacic kolejne pieniadze, prawdopodobnie za przedluzenie bedzie mniej.

Firefoxa mozesz uzywac w firmie. Poniewaz mimo to US lubi byc upierdliwy polecam kupic gazetke na F-VAT z kolekcja freewarowych programow.