Darmowy duży dysk w chmurze

Cześć.

 

Odkopię temat, żeby nowym nie śmiecić. Zacznę od tego, że…się nie znam :) 

 

Na lapku z Win7 mam przeglądarkę Chrome, poczta Gmail przez wtyczkę Checker Plus for Gmail. W Google jestem zalogowany cały czas na swoim koncie. W opcjach mam Dysk Google, łatwo i prosto. Starczy mi darmowe 15 GB, chętnie też zapłacę te grosze za 100 GB. Nie mam żadnych pirackich programów czy gier, ot, tysiące fotek z życia uzbierane, jakieś programiki i inne duperele. NAJWAŻNIEJSZE są zdjęcia. Mam już kopię na zewnętrznym dysku i pendrive. Pora na chmurę:

 

Wrzucam na Dysk Google na moim koncie, widziałem w opcjach, że wszystko wrzucane jest jako “prywatne”, tylko do mojego wglądu ale oczywiście mogę to udostępniać. 

 

  1. Czyli jak ktoś mi się włamie na obecnego emaila to będzie miał dostęp do całego konta Google w tym do “chmury”. Nie można jej zawartości dodatkowo zabezpieczyć, żeby np. na osobne hasło zawartość Dysku Google wyświetlało?

  2. Na tablecie z Androidem mam całkiem inne konto (e-maila), przecież tam nie da się “wylogować”. Jak na tablecie czy w przyszłości na innym urządzeniu dostać się do mojego Dysku Google? Na PC czy lapku rozumiem, zaloguję się na swoje konto Google ale urządzenia przenośne?

@Tomi915

  1. Możesz skorzystać z tzw. weryfikacji dwuetapowej (https://support.google.com/accounts/answer/185839) do zabezpieczenia konta przed nieautoryzowanym logowaniem (nie potwierdzonym kodem z aplikacji na telefonie - coś jak token mobilny). 

  2. Możesz dodać drugie, niezależne konto Google na tablecie/smartfonie. Potem w aplikacji Dysku Google wybrać, że chcesz korzystać z drugiego konta (rozpoznasz je po adresie e-mail). Będzie to przypisane tylko do tej aplikacji. We wszystkich pozostałych aplikacjach domyślnie będziesz miał wybrane swoje, główne  konto. (https://support.google.com/nexus/answer/2840815)

W skrócie to wchodzisz w dysk Google, wysuwasz pasek z lewej, klikasz na swoją nazwę konta i wybierasz “dodaj konto”. Następnie z wyświetlonej listy wybierasz konto Google. Potem logujesz się. Przy kolejnym wejściu w aplikację wysuwasz pasek z lewej, klikasz na swoją nazwę konta i wybierasz swoje drugie konto.

 

 

1 polubienie