Darmowy firewall do Win 7


(system) #1

Witam

Poszukuje darmowego firewalla do Win 7. Od dłuższego czasu korzystałem z "Sygate Personal Firewall" lecz po instalacji na siódemce wyskakuje komunikat, że występują problemy ze zgodnością. Prosiłbym o propozycje programów darmowych (albo mało płatnych) gdyż ciężko mi teraz cokolwiek znaleźć na windows 7. [-o<

Pozdrawiam i o zdrowie pytam :wink:


(Chillout) #2

Zobacz Comodo Firewall. Pobierasz CIS http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte ... 12952.html instalujesz tylko Firewall.


(PaPuX) #3

Windows 7 ma doskonałego firewala który działa w tle. Wydaje mi się że 2 firewale na system są zbędne.


(Danielm86) #4

Tyle że nie darmowy :wink:

Z darmowych polecam Zone Alarm Free


(Ddmarcin) #5

Wszystko fajnie tylko Zonealarm nie działa na Win7.

Ale jak ktoś ma wersję działającą bedę wdzięczny.

Pozdrawiam Marcin.


(system) #6

Klik


(system) #7

jeśli to domowa stacja robocza nie instaluj zewnętrznego softu i zostań przy systemowej zaporze (mniej zasobożerna i o niebo lepsza niż w xp czy viście)

to tak jakby na ubuntu przez wine instalować iis, mając apache'a pod ręką :roll:


(Dariusz Dlugopolski) #8

PC Tools Firewall Plus nie polecam bo potrafi zablokować neta ale na szczęście net wraca po odinstalowaniu tego programu.


(xomo_pl) #9

jeżeli to komputer domowy to polecam systemową zaporę- jest naprawdę dobra, znacznie lepsza niż w xp.

Skolei jeżeli to notebook i korzystasz na nim z różnmych sieci wifi, wtedy warto zainstalować inny firewall.


(Dariusz Dlugopolski) #10

Mi zależy żeby firewall informował mnie o próbach łączenia się aplikacji z internetem. Ten z windowsa 7 niestety chyba tego nie robi :frowning:

PC Tools Firewall Plus dobrze sobie z tym radził ale niestety jedyna wada jego to zablokowanie sieci bezprzewodowej (łączę się modemem przez blueconnect). Tylko stacjonarny net z kablówki mi oszczędził.


(xomo_pl) #11

robi chyba, że dana aplikacja jest już w regułach zapory to monit się nie wyświetli. Mi osobiście w zaporze Windows brakuje komunikatów o przychodzących połączeniach i trybu interaktywnego (wyświetlania za każdym razem komunikatów), ale z drugiej strony dostajemy za free więc nie jest żle...

Przez jakiś czas miałem pakiet eset smart security (niestety płatny, ja miałem z pc world'a chyba) który ma firewalla z trybem interaktywnym- wyświetla komunikaty o połączeniach i opcje:

-zezwól raz

-zablokuj

-utwórz regułę

jest bardzo lekki, nie obciąża systemu, do tego masz antywirus więc kompletną ochronę. http://www.ceneo.pl/1099706

inne pakiety też mają ten tryb np kaspersky czy norton internet security, jednakże te firewalle mają jedną wade- kiepski interfejs-trudno doszuksć się opcji aktywowania trybu uczenia. w eset wystarczyło tylko podczas instalacji wybrać tryb interaktywny i wszystko chodziło....

jeśli chodzi o darmowe to zobacz firewall z comodo internet security (można zainstalować sam firewall) lub http://www.dobreprogramy.pl/Outpost-Fir ... 12749.html


(Mitos77) #12

Witam. Tak jak radzą inni jeśli to komputer domowy zostań przy wbudowanej zaporze sieciowej, a żeby ułatwić sobie pracę zastosuj nakładkę Windows 7 Firewall Control która odpowiada za bardziej ludzką interakcje z użytkownikiem. Mamy do dyspozycji sensowną listę oprogramowania puszczonego lub zablokowanego, mamy alerty o próbie wyjścia/wejścia aplikacji w formie okna z wyborem puścić zablokować zapytać ponownie potem. Przetestuj sobie i sam oceń. Ja korzystam z wersji bezpłatnej gdyż mi zupełnie wystarcza. Wersja płatna ma możliwość blokowania niektórych procesów systemowych które są niedostępne w wersji free co oczywiście nie uniemożliwia dodania odpowiednich reguł do samej zapory z pominięciem tego programiku. Jednak sam program w codziennej pracy sprawdza się nieźle i z avastem free całkiem sprawnie działa. Pozdrawiam. :slight_smile: