Darmowy firewall do Win 7

Witam

Poszukuje darmowego firewalla do Win 7. Od dłuższego czasu korzystałem z “Sygate Personal Firewall” lecz po instalacji na siódemce wyskakuje komunikat, że występują problemy ze zgodnością. Prosiłbym o propozycje programów darmowych (albo mało płatnych) gdyż ciężko mi teraz cokolwiek znaleźć na windows 7. ![-o<

Pozdrawiam i o zdrowie pytam :wink:

Zobacz Comodo Firewall. Pobierasz CIS http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html instalujesz tylko Firewall.

Windows 7 ma doskonałego firewala który działa w tle. Wydaje mi się że 2 firewale na system są zbędne.

Tyle że nie darmowy :wink:

Z darmowych polecam Zone Alarm Free

Wszystko fajnie tylko Zonealarm nie działa na Win7.

Ale jak ktoś ma wersję działającą bedę wdzięczny.

Pozdrawiam Marcin.

Klik

jeśli to domowa stacja robocza nie instaluj zewnętrznego softu i zostań przy systemowej zaporze (mniej zasobożerna i o niebo lepsza niż w xp czy viście)

to tak jakby na ubuntu przez wine instalować iis, mając apache’a pod ręką :roll:

PC Tools Firewall Plus nie polecam bo potrafi zablokować neta ale na szczęście net wraca po odinstalowaniu tego programu.

jeżeli to komputer domowy to polecam systemową zaporę- jest naprawdę dobra, znacznie lepsza niż w xp.

Skolei jeżeli to notebook i korzystasz na nim z różnmych sieci wifi, wtedy warto zainstalować inny firewall.

Mi zależy żeby firewall informował mnie o próbach łączenia się aplikacji z internetem. Ten z windowsa 7 niestety chyba tego nie robi :frowning:

PC Tools Firewall Plus dobrze sobie z tym radził ale niestety jedyna wada jego to zablokowanie sieci bezprzewodowej (łączę się modemem przez blueconnect). Tylko stacjonarny net z kablówki mi oszczędził.

robi chyba, że dana aplikacja jest już w regułach zapory to monit się nie wyświetli. Mi osobiście w zaporze Windows brakuje komunikatów o przychodzących połączeniach i trybu interaktywnego (wyświetlania za każdym razem komunikatów), ale z drugiej strony dostajemy za free więc nie jest żle…

Przez jakiś czas miałem pakiet eset smart security (niestety płatny, ja miałem z pc world’a chyba) który ma firewalla z trybem interaktywnym- wyświetla komunikaty o połączeniach i opcje:

-zezwól raz

-zablokuj

-utwórz regułę

jest bardzo lekki, nie obciąża systemu, do tego masz antywirus więc kompletną ochronę. http://www.ceneo.pl/1099706

inne pakiety też mają ten tryb np kaspersky czy norton internet security, jednakże te firewalle mają jedną wade- kiepski interfejs-trudno doszuksć się opcji aktywowania trybu uczenia. w eset wystarczyło tylko podczas instalacji wybrać tryb interaktywny i wszystko chodziło…

jeśli chodzi o darmowe to zobacz firewall z comodo internet security (można zainstalować sam firewall) lub http://www.dobreprogramy.pl/Outpost-Fir … 12749.html

Witam. Tak jak radzą inni jeśli to komputer domowy zostań przy wbudowanej zaporze sieciowej, a żeby ułatwić sobie pracę zastosuj nakładkę Windows 7 Firewall Control która odpowiada za bardziej ludzką interakcje z użytkownikiem. Mamy do dyspozycji sensowną listę oprogramowania puszczonego lub zablokowanego, mamy alerty o próbie wyjścia/wejścia aplikacji w formie okna z wyborem puścić zablokować zapytać ponownie potem. Przetestuj sobie i sam oceń. Ja korzystam z wersji bezpłatnej gdyż mi zupełnie wystarcza. Wersja płatna ma możliwość blokowania niektórych procesów systemowych które są niedostępne w wersji free co oczywiście nie uniemożliwia dodania odpowiednich reguł do samej zapory z pominięciem tego programiku. Jednak sam program w codziennej pracy sprawdza się nieźle i z avastem free całkiem sprawnie działa. Pozdrawiam. :slight_smile: