Darmowy i prosty program do przechowywania haseł

(gavron) #1

Witam

Jak w temacie, szukam czegoś takiego, zainstalowałem Kee Pass2 ale nie rozumiem jego zasady działania. Po raz pierwszy mam do czynienia z tym oprogramowaniem i wydaje mi się ono nielogiczne.

Potrzebuję czegoś małego, co będzie po prostu zapamiętywało hasła np. przy logowaniu do stron, tak abym potem mógł je podejrzeć lub wprowadzić jednym klikiem, coś jak menadżer haseł w przeglądarkach. Proste, darmowe i małe.

(Hasz) #2

http://www.giveawayoftheday.com/ promocja trwa do godz.9.00

(zarazek) #3

Dzięki wielkie petrasck :slight_smile:

(gavron) #4

Spóźniłem się właśnie :confused:

-- Dodane 29.09.2011 (Cz) 9:13 --

Więc dalej sprawa aktualna.

(Hasz) #5

ściągnij program ze strony producenta i wpisz ten klucz

7T288-0EK03-177-015

powinien jeszcze działać.

(gavron) #6

Ok działa, zassałem ze strony programfiles.pl tam zawsze zmienia się z opóźnieniem :slight_smile:

(K2o) #7

Zainstalowałem ten program na próbę i wydaje mi się, że Keepass jest jednak lepszy. Jest bardziej funkcjonalny, ma wersję portable, lepszą wyszukiwarkę, schowek czyści się automatycznie, a sam program po określonym czasie bezczynności blokuje się. Ma funkcję Auto-Type, co znacznie ułatwia i przyspiesza logowanie na stronach. To takie porównanie na szybko.

Może jest ktoś na forum, kto mógłby bardziej wnikliwie porównać te dwa programy.

Swego czasu korzystam jeszcze z programu S10 Password Vault, ale też mi nie podszedł. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia, że trwam przy Keepassie.

(gavron) #8

Tylko, że keepass jest za trudny w użyciu dla mnie, kompletnie nie wiem o co w nim chodzi i jak go używać.

(K2o) #9

Tutaj jest fajnie wszystko opisane

bezpieczne-zarzadzanie-haslami-keepass-dla-poczatkujacych-t287960.html?hilit=KeePass%20Password%20Safe#p1919684%29.

(gavron) #10

Widziałem to, ale nie mam czasu na przerabianie całej książki, dlatego szukam czegoś naprawdę poręcznego bez zbędnych pierdół, liczyłem na wasze doświadczenie w temacie. :slight_smile:

Najważniejsza rzecz, to automatyczne działanie bez mojej ingerencji, czyli przy logowaniu się na stronę program zapamiętuje sobie hasła, jak mi potrzebne, to tylko do niego zaglądam i tyle.

(K2o) #11

Jeżeli korzystasz z Firefoksa, to bardzo wygodne jest rozszerzenie Secure Login. Podobna funkcja też jest w Operze, ale nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Wypróbuj jeszcze S10 Password Vault, darmowy do użytku domowego. Na poniższej stronie masz opis jak go spolszczyć. Z tego, co pamiętam, jest prosty i wygodny.

http://www.dobreprogramy.pl/Eru/S-Passw ... 22852.html

.