DARMOWY program do gadania przez neta!

Sluchajcie panowie, czy moze mnie ktos uswiadomic czy komunikacja glosowa z inna osoba jest darmowa poprzez wszystkie programy, ktore maja taka opcje? Mam na mysli m.in. MSN i YAHOO ! Jesli ktos moze to niech mi poda program, ktory takie atrakcje ma NA PEWNO bezplatne i w miare dobrej jakosci.

Thx i pozdrowki all :-x

Polecam SKYPE…dobraj jakość i nie ma ograniczenie w postaci zapor ogniowych :twisted:

Popieram wybór przedmówcy. Prosty w obsłudze i konfiguracji. Poza tym nie ma potrzeby posiadania zewnętrznego numeru IP, co jest koniecznine w wypadku innych komunikatorów głosowych. Producent podaje że pracuje na platformach win 2000 i XP. Ja mam go zainstalowanego na win 98 SE i sprawuje się bez zarzutów.

Polecam Ci też Gadu- Gadu i komunikator WP :slight_smile:

I owszem wyżej wymienione programy posiadają funkcje rozmowy głosowej ale niestety z licznymi ograniczeniami dotyczącymi: szybkości łącza internetowego, posiadania zewnętrznego numeru IP, problematycznej konfiguracji programów i zapór ogniowych gdy obydwie strony są “ukryte” za firewallem (blokada portów). A skype działa na zasadzie p-2-p czyli w ten sposób co np. kazaa. Producent zapewnia prawidłowe funkcjonowanie programu nawet przy połączeniu modemowym z prędkością 36.6 Kbps. parametry techniczne, opis programu i download na stronie producenta:

http://www.skype.com

niestety w języku angielskim.

Program ma możliwość włączenia polskiej wersji językowej.

Można tęz poplotkować przez Tlena http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d … id=242&g=6

Wszystko ladnie pieknie ale nikt nie napisal nic co do bezplatnosci MSN i YAHOO :slight_smile:

Oba programy są bezpłatne.

Ja przez dłuższy czas, bo ponad pół roku używałem programu Gphone.

Łączyłem się codziennie z niemcami i dzałał on bez problemu, ale z tego co wiem teraz jest płatny.

Dzieki chlopaki za wsparcie z waszej strony :smiley: