Darmowy program do przywracania systemu w pracowni komputerowej

Tworzysz w windows 10 obraz systemu i dyskietkę ratunkową.

“Dyskietka” nie odpali się raczej sama po uruchom ponownie.

To miał być dowcip. Słaby.

On wymaga by się system cofał w czasie 5-10 minutowej przerwy, a że mu dyski zdechną to inna sprawa.

Przy dysku typu M2 , przy średniej kopiowania 500 MB/s te 30 Giga przerzuci w czasie przerwy. Tylko od dysków zależy.

Fakt, nie zbadałem tego dokładnie, że ostatnia wersja z '17 (jeśli to ma jakieś znaczenie w przypadku narzędzia do backupu), ale na czym polega ten shareware? Softpedia to takie raczej słabe źródło informacji.
Samego narzędzia też nie testowałem, więc się przy nim nie upieram. Ja bym użył clonezilla i szybki dysk na usb3, ale to wymaga obskoczenia wszystkich komputerów jeśli nie chce wykorzystać sieci.

1 polubienie

Dyski M2 w szkole? Oj Panie, a ile linii pcie ma dla nich core duo. :wink: ?

TTF nie był płatny, na Majorgeeks jest darmowy a i ze strony producenta jest chyba wciąż do pobrania…tu z DP chyba również, bo kiedyś był na pewno. Faktem jest jednak, że nie była to aplikacja (do tzw. lekkiej wirtualizacji) najwyższej próby…tu zdecydowanie wygrywa Shadow Defender, lecz nie jest darmowy. Nic w tym typie za free raczej już nie znajdziesz i nic nowego w ostatnich latach się nie pokazało jeśli chodzi o LV czy TM.

Napisałem tylko że w czasie 10 min jest to do zrobienia. A to co kto ma to juz nie mój problem i nie muszę tego wiedzieć tym bardziej ze sam zainteresowany o tym nie pisze.
Może zamiast tak sie produkować to udziel mu porady. Ja jej nie potrzebuję.

Spoko, ale patrząc na “darmowe” programy, to już widze dyrekcję, która taka fanaberie jak dysk nvm akceptuje.

Ogólnie w ciągu 10 minut przerwy nie uda się raczej zrobić przywracania Windowsa, szczególnie na starszym sprzęcie. Raczej bym kombinował nad zabezpieczeniem i odebraniem uprawnień…

Pytał o to. Zamiast jakiegoś programu poleciłem systemowy. Sam korzystam. Choćby dlatego ze nie mam zaufania do Przywracania systemu. Naciąłem sie już na nim

Może to nakieruje Cię we właściwym kierunku:

1 polubienie

Przeczytaj czego chce

Ten program słuzy do tworzenia kopii systemu.
Czytajcie co ktoś czegoś potrzebuje a potem piszcie

Chyba najprostsze rozwiązanie Virtual Box.
Raz zrobiony obraz, bez aktywacji (licencja pozwala), łatwe przywracanie.

To fajne ale to chyba także jest pieśni przeszłości :slight_smile:

Ja używam Shadow Defender najlepszy soft z tej stajni ale płatny :slight_smile:

A jednak, m4s wskazał dobry kierunek. Tutaj jest opis rozwiązania:
http://woshub.com/using-unified-write-filter-uwf-windows-10/

1 polubienie

Najlepsze że wystarczy tylko ponowne uruchomienie komputera aby przywrócić ‘pierwotny’ system

Note . In previous Windows versions, write filters were available only in the editions for Embedded systems used in ATMs, POS systems, payment kiosks, industrial systems, etc. Now this feature is available in Windows 10 Enterprise (including LTSB) and Windows 10 Education , thus offering additional scenarios of Windows usage in companies and educational institutions (information kiosks, study rooms, display stands, etc.).

Tylko ze najpierw trzeba mieć takie wersje systemu

No chyba szkołą ma Education…
aaaa to Polska to ma … Home (w najlepszym wypadku Pro)