Data execution prevention - nie włącza sie system

Witam, jak w temacie mam problem zaraz po zalogowaniu się do windowsa, wyskakuje coś takiego

http://iv.pl/images/9d1uc8a7ny5555inrr.jpg i gdy klikne close message nic sie nie dzieje komp stoi w miejscu, problem ten pojawił mi sie tak nagle, wczoraj robilem format i nie wiem skad to sie nagle wzieło, zna ktos lekarstwo? z góry wielkie Dzieki.

Pojawił Ci się komunikat o zapobieganiu wykonywania danych. Spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym. Kliknij wtedy prawym na Mój komputer => Zaawansowane => w Wydajność na Ustawienia => Zapobieganie wykonywania danych, powinna być zaznaczona opcja pierwsza. Masz możliwość sprawdzenia co to za biblioteka jest blokowana? Dziwne to trochę, bo sporo procesów .dll Microsoftu jest uruchamianych jako aplikacje, a tym razem system zaprotestował.

eh i mam zaznaczona pierwsza opcje, teraz komp mi sie wlacza, ale znowu ciagle wyskakuje ten komunikat i moge tak klikac w nieskonczonosc…

Spróbuj zaznaczyć drugą opcję. Jeśli to nie pomoże to, zdaje się, że trzeba będzie wrzucić procesy systemowe do listy wyjątków. Najpierw jednak przeskanuj komputer w trybie awaryjnym jakimś skanerem online. Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.