Data utworzenie pliku a data modyfikacji pliku


(placid) #1

Witam dlaczego data modyfikacji jest wcześniejsza niż data utowrzenia pliku ? Która data mówi nam kiedy plik pojawił się nak komputerze ? Zawsze ta wcześniejsza czy data utworzenia ? Pytanie odnośnie filmów pliki avi , mkv .


(pocolog) #2

Program w którym zapisywałeś plik nadał błedne daty. Jak można zmodyfikować coś co jeszcze nie istnieje? :wink:


(KAZDAN63) #3

Podczas kopiowania data modyfikacji pliku nie nie ulega zmianie , natomiast data utworzenia tak . Datę modyfikacji pliku można zmienić modyfikując (pozornie) jego zawartość np. pliku .txt . Z plikami audio&wideo&obrazy jest trochę więcej “zachodu” . Obrazy - Paint - Zapisz jako . Można też manipulować czasem zegara podczas kopiowania/zapisu .

Ale takie “zabiegi” nie są wstanie zniszczyć prawdziwej daty powstania pliku wideo która jest “wewnątrz niego” . Prawdopodobnie tylko zdemuksowanie (rozłożenie na obraz , dźwięk i napisy) takiego pliku i powtórne zmuksowanie go zmieni wewnętrzną jego datę powstania .


(placid) #4

Ale ja na pewno nie zmieniałem daty modyfikacji , czyli data utworzenia to data pojawienia się pliku na dysku zgadza się ? I wcześniejsza data modyfikacji nie ma tu nic do rzeczy ?


(MrBeckham666) #5

utworzenie czyli data od kiedy plik zaczoł istnieć to chyba logiczne:)


(KAZDAN63) #6

Coś z logiką ?


(placid) #7

Może troszkę , ale skąd w takim razie ta wcześniejsza data modyfikacji po prostu błąd systemu ?


(KAZDAN63) #8

“Rence” opadają . Utwórz plik : Dokument Tekstowy.txt (utworzenie=modyfikacja) . Otwórz w Notatniku napisz cokolwiek . Zapisz (modyfikacja>utworzenie) . Odczekaj 1min i skopiuj ten plik do innej lokalizacji i … utworzenie>modyfikacja . Data modyfikacji nie zmienia się podczas kopiowania tylko w momencie zmiany jego zawartości ! Przecież skądś kopiowałeś te pliki wideo ! Ich data modyfikacji to moment dodania ostatniego bajta przez program który je stworzył lub wypakował z folderu skompresowanego (WINRAR) .