Data w WINXP HE sama sie zmienia

W systemie Windows XP Home Edition mam klopoty z data juz od kilku dobrych miesiecy probuje z nia walczyc, problem polega na tym ze data sama nie wiedomo w jaki sposob zmienia sie o 400 lat tzn. jesli normalna data jest 2005 to moj komp. co jakis czas nie ma zasady co dwa dni co 3, czasem kilka godzin pojawia sie 2405 przez co blokuje mi dzialanie innych programow itd. na poczatku myslalem ze to jakis virus ale kupilem nawet oginalnego Norton system Work i jeszcze kilka innych zeby go znalesc, ale bez skutku, pozniej przeszedlem do przywrocenia fabrycznych ustawien komputera (system recovery) i dalej problem sie powtarza co prawda mam jeszcze dwa dodatkowe dyski twarde w bazie ale dobrze je sprawdzilem mysle ze nie sa zainfekowane, prosze o pomoc jesli ktos wie w czym problem z gory dzieki, postanowilem tutaj napisac bo zjawiaja sie tutaj najlepsi w polsce.

Mocny jesteś, jak spirytus :hahaha:

To ile w sumie kupiłeś programów antywirusowych ??

Odnośnie problemu, czas przestawia się tylko w systemie, czy również w BIOS-ie ??

Czy masz włączoną funkcję Synchronizacji czasu przez Internet, jeśli tak, spróbuj ją wyłączyć.

W tray’u kliknij na zegarek i zakładka “Czas z Internetu”, odhacz i sprawdzaj.

:okulary:

proponuje ustaawić 1605 + 400 to 2005 :slight_smile:

Sprawdzilem, bios wyglada dobrze, data nie zmienila sie przez ostatni dzien wylaczylem tez automatyczne ustawienie czasu przez internet, teraz troche musze poczekac, zobacze jakie beda efekty odezwie sie w krotce

dzieki za zainteresowanie