DC++ active

(Xgreen) #1

Od jakiegoś czasu próbuje nieudolnie ustawić tryb ACTIVE w DC++. Wydaje mi się, że już mi mało brakuje żeby to zrobić, bo mam jakieś podstawy ale nie wiem czy dobrze robie. Dużo o tym czytałem i mniej więcej czaje o co chodzi ale potrzebuje szczegółowej pomocy.

Trochę danych:

1) internet z kablówki (vectra)

2) router D-Link Dl-604

3) firewall McAfee (ale to chyba nie ważne)

Więc zacząłem przekierowywać porty opierając się na tym:

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DI-604/default.htm

zrobiłem tak:

dlink6041za.jpg

i po zatwierdzeniu pojawiło mi się na liście coś takiego:

lista2wl.jpg

Kolejny krok to ustawienie TCP/IP

Wcześniej miałem ustawione na automatyczne.

Tu mam mały problem bo nie wiem jakie wpisać DNSy więc proszę o pomoc. I czy coś jeszcze trzeba ustawić opcjach ZAAWANSOWANE?

tcp9ot.jpg

Na koniec ustawienie DC++

dc0of.jpg

Zostało coś jeszcze co powinienem ustawić?

Wszystko dobrze zrobiłem?

Proszę o pomoc bo już mam dosyć tego PASSIVE :frowning:

([alexsus]PL) #2

od tego są opy na hubach aby ci to pomoc/wytlumaczyc co i jak jesli niepotrafią to albo sie słabo starają albo poprostu im/hubowi na tobie niezalezy…

(Xgreen) #3

ale możecie mi przynajmniej powiedzieć jakie wpisać DNSy?

Złączono Posta : 13.09.2005 (Wto) 12:11

Chyba lepiej przenieść ten temat do działu SIECI KOMPUTEROWE

(123448) #4

pole domeny powinnieś wpisać przy konfiguracji sieci. skotaktuj się z swoim adminem i poproś go o podanie bramek lub wpisz w start - uruchom - cmd - ipconfig i przepisz podane pola ;]

o tym decyduje moderator. ;]

BTW

ty nie możesz się połączyć ze wszystkimi hubami w dc ++ czy z wybranymi? :?

(Xgreen) #5

jak jestem passive to wszystko działa, łącze się ze wszystkimi z którymi chcę ale jak ustawiam active to też niby się łączy ale nie moge nic wyszukać ;/ chyba se daruje ten ACTIVE ;/ ludzie mi mówią, że powinno mi działać przy tych ustawieniach ale tak nie jest ;/ coś jest chyba nie tak u mojego operatora a z nim to ja nie chce zaczynać.

(123448) #6

może akurat te huby z którymi się łączysz (jaka jest ich ilośc przeważnie?) nie obsługują trybu active. spytaj się kogoś kto akurat jest opem i porozmawiaj z nim dlaczego tak się dzieje itd.