Dc++ do wymiany plików w sieci domowej - jak to zrobić

Hej,

Mam w domowej sieci 3 komputery (2 laptopy i 1 stacjonarny). Chciałem żebyśmy mieli ułatwiony dostęp do plików, które udostępniamy, bo niestety udostępnianie spod windowsa (tzn przez otoczenie sieciowe) nie zawsze działa - czasem pojawia się komunikat, że brak dostępu albo coś takiego.

Żeby ominąć ten kłopot, chciałem zainstalować na wszystkich kompach dc++ i w ten sposób wymieniać się plikami. Pisze o tym, bo dawno temu koleżanka mi mówiła, ze u niej w sieci osiedlowej jest dc++ i każdy może się wymieniać plikami bez problemu.

Chciałem więc spytać, czy:

  • jest to w ogóle możliwe

  • jeśli tak, to jak to trzeba zrobić, bo chyba musi być ktoś administrujący tym wszystkim,

  • czy będzie to działało, jeśli komp na którym będzie panel administrujący, będzie wyłączony

Poza tym korzystamy z sieci osiedlowej, gdzie wymiana plików przebiega w sposób standardowy, tzn poprzez otoczenie sieciowe i czy to nie będzie jakoś kolidowało.

A jeśli nie dc++, to może jakiś inny program?

Dziękuję za wszelkie rady :slight_smile:

najprosciej… mapujesz dyski i problem z głowy… po co kombinować z dc++…

za dużo roboty jak dla mnie, a na dc++ się trochę znam, więc myślę, ze miałbym mniejszy problem :confused:

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 16:24 został dopisany post przez 4dr14n

Po za tym, np, mój komputer nie widzi laptopa w sieci, a laptop widzi mój komp w sieci. Drugi laptop widzi mój komp i mój komp tez go widzi, ale jedyne z czego możemy korzystgać, to ze wspólnej drukarki, a jeśli chodzi o przeglądanie udosępnianych folderów, to już nie ma możliwości, bo wyskakuje jakiś komunikat, że user się odłaczył, lub coś takiego.

Na pierwszym laptopie chce dodać drukarkę, która jest podłączona do mojego kompa, a po wpisaniu dokładnej nazwy wyskakuje komunikat, że nazwa nie ta, albo urządzenie ofłączone, mimo, ze akurat te rzeczy są takie jak trzeba :?