DDR dual

pytanie - mam 2 kosci ddr i w biosie pokazuje mi( dual chanel,liner mode) czy nie powinno byc ( dual chanel - mode enabled )

Jeśli w systemie pokazuje Ci, że masz tyle pamięci, ile mają kości, to znaczy, że powinno być Dual Chanel, Liner Mode.

pozmieniaj miejscami ramy w bankach DIMM0

i DIMM3

to daje najwydajniejsza wersje 128 bit

zobacz jak w singlu chodza

(widzi to plyta)

wkladajac do kanalow DIMM2 i DIMM3

mnie ram widzi w dualu tylko nurtuje mnie czemu jesl “liner mode”

yo a tak na marginesie bo juz duzo o tym czytalem i w roznych czasopismach diametralnie inaczej pisza tzn czy zastosowanie pamieci np po 256mb (czyli razem 512 mb w dwooch kosciach) w dualu bedzie bardziej wydajniejsze niz 512mb w jednej kosci?? bo z tego co czytalem to przewazaja opinie ze zysk procentowy wydajnosci jest znikomy… i jeszcze jedno co wyczytalem to ze jak masz w dualu po 126 a jak dasz mu w jednej kosci 512mb to bedziesz mial wieksza wydajnosc!! yo prosze o opinie bo w tym temacie kazdy pisze inaczej! !!

zysk jest duzy u mnie przynajmnie 30 % na intelu ale nie oto mi chodz tylko czemu płyta zgłasz mi komunikat dual chanel liner mode a nie dual chanel -mode enabled mam podejrzenie ze ram dział nie na 128 tylko na 64 ( szukałem juz na innym forum ale z mizernym skutkiem )