DDR i DDR2

Mam pytanie, mam płte główną ECS PT880PRO-A i mam na niej 256mb ram DDR…patrzyłem na ceny pamięci to porównywale są ceny 512mb DDR z 1gb DDR2…pytanie, lepiej kupić 512DDR i dołożyć, lepiej 1gb DDR2 i włożyć ją samą czy kupić DDR2 i po prostu dołożyć do tej pamięci którą mam ??

A czy na tej płycie DDR i DDR2 mogą działać jednocześnie? ja mam gniazda na DDR i SDRAM i nie mogą jednocześnie tylko albo to albo to…

lepiej będzie jak kupisz moduł 1GB DDR2 i włożysz ją samą , bo pamięci DDR i DDR2 nie mogą pracować jednocześnie.

DDR i SDRAM nie można łączyć…a te niby można…

miałem płytę główną AsRock 775dual-vsta i tam nie można było łączyć pamięci DDR z DDR2

a ja odnośnie tematu mam jedno pytanie. od czego zależy taka trochę dziwna różnica cen pomiędzy DDR i DDR2. Niby DDR2 lepsze a tańsze średnio o połowę :-x ? Chodzi o to, że płyty pod DDR2 są droższe czy co :roll:

Albo korzysta z DDR albo DDR2 nie wolno mieszać bo jak wsadzisz to i to, to nie odpalisz kompa

Wydaje mi się, że pamięci DDR po wejściu na rynek DDR2 są mniej dostępne w sklepach, a w niektórych nawet wogóle. Prawo rynku, jak coś nowszego wejdzie to starsze “się chowa”

…no i biedni użytkownicy płyt pod ddr tacy jak ja muszą płacić dwa razy więcej :confused:

Nie wiem jak to jest ale ja w swoim baardzo starym kompie mam 2 rodzaje ramów i mam po 2 kości jakiegoś ramu1 i ramu2;

A co do ddr iddr2 to też ciekaw jestem czy na 100% nie da się :slight_smile:

Napewno nie można “wsadzić” DDR i DDR2 jednocześnie. Przecież to inna bydowa, więcej “pin’ów” i większa częstotliwość.

No ale też 2 oddzielne sloty na płycie głównej ;>

no ja wiem :slight_smile: U mnie na tej płycie były 4 sloty 2 krótsze (5cm) i 2 dłuższe (8cm) I były wsadzone 4 kości które działały bezproblemowo … ale co ddr iddr2 nie jestem pewien czy będzie działać więc nie biorę żadnej odpowiedzialności uprzedzam!!

To jest nie możliwe, SD i DDR nie będą działać, to samo z DDR1 i DDR2.

Nie są produkowane w takich ilościach, to cena idzie w górę, i AMD i Intel przeszło na DDR2.

512 ddr cl3 400 goodram/kingston ~120 zł

1gb ddr2 667 corsair/a-data ~120 zł

:slight_smile: