DDR2 - 1,5GB zmiana na 3GB - jaki będzie efekt?

Witam, mam jutro możliwość kupienia nowych 2gb ram 800mhz ddr2 GoodRam w atrakcyjnej cenie 120zł i zastanawiam się czy będzie duża różnica w działaniu komputera ? czy doda mi to coś fps"ów w grach ? aktualnie mam 1.5gb ramu w PC 1GB goodram 800mhz i 512 - 667 mhz( automatycznie obydwie kości pracują na 667 ) i będe musiał wypiąć 512 i włożyć 2gb co razem daje 3gb 800mhz, czy może jednak nie odczuje żadnej różnicy, gram troche w Gta IV i jest troche słabo max 25fps … oto mój Config;

Amd Athlon 5000+ 2x2,6ghz@2x3.0ghz

1.5GB Ram

NVIDIA Geforce 7900GS 256MB 256BIT

Modecom Premium 350wat ( nie pisać żeby zmienić zasilacz bo jest nowy , kupiony za 150zł i wszyscy piszą że jest dobry :smiley: )

różnica powinna być i to dość duża :slight_smile:

Różnica będzie i to znaczna w ogólnej szybkości działania kompa, jak z GTA to ciężko mi stwierdzić - do GTA IV zalecano >2GB ramu, aczkolwiek następną na celownik weź kartę graficzną bo ta będzie ograniczać Ci FPSy tak czy siak. A ramy bierz - dobry interes i bardzo sympatyczna cena!

Kupiłem i mam mały problem :confused: Ramy nie chcą ze sobą grać;/ osobno 2gb jak i 1gb są ok tylko jak dam je razem to na miejscu ram takie coś zamazane się pokazuje i reset i cały czas :frowning: przełożenie w inne miejsce nic niedaje oznaczenie na ramach jest to samo tylko na 1gb jest L5 a na 2gb L6 … ? ( resetowałem bios i nic )

CL musi być to samo…O ile dobrze pamiętam…

a może pomoże upgrade biosu ? aha sprawdziłem z 512ram cl5 i działają ;D więc już jest dobrze :slight_smile: