DDR2 2GB - jaką dokupić?

Witam posiadam płytę główną Gigabyte GA-73PVM-S2H. Na niej znajdują się 2 sloty DIMM obsługujące do 4GB pamięci DDR2. Otóż moje pytanie brzmi. Jeżeli posiadam jedną DDR2 2GB, 400 MHz to czy mogę dokupić do niej jakąś drugą, czy bardziej opłacalne dla mnie będzie kupienie zestawu 2x2GB? Nie chcę zbyt dużo wydawać na ten (za przeproszeniem) “komputer” więc doradźcie mi, jeśli łaska jakąś rozsądną, acz tanią opcję (bez przesady z tą “tanią opcją” - nie wciskajcie jakiegoś syfu :D). Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek próbę pomocy, pozdrawiam

krycha7 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nie lepiej wstawić raz 4 gb pamięci ram? Taniej Cię To wyniesie :slight_smile:

Nie, nie lepiej bo wtedy nie będzie miał dualu.

krycha7

Nie podałeś częstotliwości taktowania pamięci, firmy itd.

Podaj najlepiej dokładny model pamięci.

No ale jeśli chce po kosztach to tak zrobi

4GB w jednej kości nawet nie będzie mu czytać !!

Arkovianin , Poza tym ma już 1 kość 2GB więc Twoje rady są do dupy :lol:

Dokup najlepiej taką samą kość jak masz, podaj parametry obecnej kośći

Zainstaluj AIDA64

Uruchom, przejdź do zakładki Płyta główna następnie SPD (wrzuć printscreen).

Jak pisze kolega wyżej, albo screen z AIDA64 albo otwierasz kompa, wyciągasz pamięć i patrzysz jaka to jest. Jak pisze na niej PC2-6400(800MHz) to taką samą kupujesz, jak pisze PC2-5300 (667MHz) to też taką samą, ewentualnie możesz kupić szybszą ale wtedy ona będzie działać tak jak wolniejsza. Nie kupuj wolniejszej niż teraz masz bo to spowolni twój komputer, kupuj tak aby obie do siebie pasowały. Najlepiej jakąś markową. W twoim wypadku najtaniej wychodzi dokupić kość 2GB, od 70zł na allegro.

Witam. Dzięki za wszelką pomoc, sorry, że tak późno odpisuje, ale miałem sporo roboty.

Czyli stosować się do propozycji kolegi, czy macie może jakieś inne? Jeszcze raz dodam, że zbyt duże wydatki mnie nie interesują. Po raz kolejny dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Według tego co w AIDA64 posiadasz pamięć PC2-6400

To powinna być ta Twoja:

http://www.goodram.com/strona.php?dzial … odram_ddr2

tzn. GR800D264L5/2G