DDR2 667 CL4 czy 800 CL5?

(system) #1

Cześć,

Zamierzam kupić 1GB DDR2 (potem kupię taką samą kość do DualChanel).

Nie wiem które pamięcli lepiej kupić?

DDR2 667 CL4 czy 800 CL5 ??

800 CL4 raczej odpada bo są drogie..

Wolałbym jednak 800 CL5.. Jakie takie pamięci polecacie? - tanie i żeby potem działały w DualChanel.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

(piotrekplay) #2

jaki fundusz? będziesz kręcił?

(system) #3

nie wiem czy będe kręcił.. fundusz.. jak najtańsze..

które najlepiej kupić?? 800 cl5 czy 667 cl4 i dlaczego ?

(Błażej) #4

Podaj jaki masz sprzęt?

Goodram/A-data 667Mhz

(system) #5

płyta będzie na chipsecie 690G, i amd 64 x2 4000+

(Draakus) #6

to lepiej 667 cl4 niż 800 cl5.

(młody15) #7

kup 800 CL5 firmy GoodRam, sam mam takie i działają bez problemu na CL4

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,30743/

(Mariosti*) #8

Zdecydowanie lepiej 800'tki cl5, z uwagi na wyższe taktowanie bezwzględne opóźnienie będzie takie samo jak w 677 cl4, a transfery będą wyższe... No i nie każde kości 667 pójdą na 800mhz tak więc kości 800 dają lepsze perspektywy na przyszłość

(Technik Elektro) #9

jesteś pewien ?? a wiesz chociaż jakie pamięci wchodzą w grę ?? jest spore prawdopodobieństwo że pamięci marnej jakości 800 na cl5 nie wstaną na cl4 przy niższym taktowaniu (lub będą sypały błędami). aby nie ryzykować lepiej wsiąść 667 cl4.

autor postu wyraźnie pisze że 800tki cl4 są za drogie dla niego a zatem planuje zakup pamięci z niższej półki.

(Mariosti*) #10

Niestety technik elektro, nawet najgorsze pamięci 800cl5 powinny nie tylko móc chodzić na 667 cl4 co mają zwykle zapisane w spd (wystarczy prosty rachunek, to nie jest żadne osiągnięcie to ich standardowe parametry), a problemy mogą być dopiero przy 800 cl4 gdzie może być potrzebne ich dovoltowanie, co nie zmienia faktu że napisałem we wcześniejszym poście że 800'tki cl5 będą miał to samo opóźnienie co 667 cl4 (dlaczego? ccas latency jest określane na taktach ramu, tak więc większe taktowanie i większe opóźnienia dają w efekcie takie samo opóźnienie w rzeczywistości ( w nanosekundach)), a opóźnienia nie są jedynym parametrem wpływającym na wydajność ramu, wyższe taktowanie da poprostu wyższy transfer i tego 667'ki nie nadrobią nawet gdyby miały cl3...