DDR2 - co najlepsze?

Witam,

Zamierzam się z kupnem pamięci do mojego komputera. Komputer ma przeznaczenie głównie do edycji fotografii. Chcę kupić możliwie najwydajniejszą pamięć DDR2 dostępną na rynku. Niestety nie wiem już czym się kierować. Częstotliwością czy timingem?

Mój sprzęt:

Płyta:ASUSTeK P5QPL-AM

drugi link

CPU:: Intel Core 2 Quad Q8200

GPU: NVIDIA GeForce GT 220

Według mnie nie zwracałbym na to uwagi kierujesz się obróbka zdjęć więc czy potrzebna Ci bardzo szybka pamięć

Chcesz kupić, czy dokupić? Jeśli dokupić, to sprawdź jakie masz i kup o takich samych parametrach. Jeśli kupić, to sprawdź, jakie najszybsze pamięci obsługuje Twoja płyta i takie kup :wink:

Z drugiego linku wynika, że:

Max Supported Memory 8.0 GB

Supported RAM Technology DDR2 SDRAM

Supported RAM Speed 667 MHz , 800 MHz

Najlepiej wysoka częstotliwość + niskie timingi :wink: ale nie warto się rzucać na super niskie timingi, bo cena leci ostro w górę, a na osiągach się prawie nic nie czuje (szczególnie, że reszta Twojego sprzętu to też nie żaden High-End :wink: )

Chcę kupić.

tyle, ze nie wiem co jest najlepsze.

A stronie Asusa jest napisane że:

2 x240-pin DIMM, Max. 8 GB, DDR2 1066(O.C.)/800/667 Non-ECC,Un-buffered Memory

Co to dokładnie 1066 (O.C.) znaczy? Że obsługuje normalne pamięci DDR2 1066 czy tylko podkręcone? :?

A na tej stronie znalazłem informacje, że plyta obsługuje pamięć DDR2-1066 MHz. Także jestem juz pewien co obsluhuje plyta. Teraz wielki dylemat co wybrać?

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/DDR2_800Mhz_vs_1066Mhz-1516.html Przeczytaj ten teścik. Zobacz jaka jest różnica w cenie - jeśli żadna, to brać szybsze pamięci, jeśli odczuwalna, to brać te tańsze :wink: Zawsze możesz kupić 800MHz i spróbować je podkręcić lub obniżyć timingi ręcznie (albo obie rzeczy na raz, bo i tak się zdarza).