DDR2 (ECC, Fully Buffered, Non-ECC, Registered)?

Mam zamiar dokupić 1GB DDR2 667MHz, ale nie wiem jaki typ pamięci wybrać ( ECC, Fully Buffered, Non-ECC, Registered ). Obecnie ma 2 kości po 512MB w Evereście nic o tym nie znalazłem.

Raport o sprzęcie z Everesta.

wybierz zwykłe pamięci, z tych opcji co wypisałeś to przy zwykłych pamięciach opisuje się tylko non-ecc, unbuffered

Dzięki za odpowiedź. Na stronie producenta mojej obecnej pamięci znalazłem, że jest to pamięć “unbuffered DIMM”, więc chyba zdecyduje się na “Non-ECC”.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ma to jakieś większe znaczenie czy wybiorę pamięć z " FSB", czy " CL5", czy jest to obojętne.

to jest tak samo jakbyś się zapytał: mam kupić samochód z silnikiem czy z drzwiami?

FSB (front serial bus) to magistrala łącząca CPU z kontrolerem pamięci

a CL (Cas Latency) oznacza czas jaki upływa od wysłania przez kontroler pamięci żądania odczytu miejsca pamięci a przesłaniem odczytanych danych dalej (im mniejszy CL tym pamięć szybciej powinna działać)

Więc wezmę: Kingston 1024MB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM

Cena: 61,27 zł

Dzięki za rady.

te Twoje kości Samsung (2x512) mają timingi 5-5-5-15

a te Kingstony co chcesz kupić 5-5-5-12

ja bym sprzedał te co masz i kupił jakiś fajny dual 2x1GB

A będzie pasować do mojej płyty szybsza pamięć? gdzieś kiedyś czytałem, że maksymalnie może być 800 MHz , ale teraz nie mogę tego znaleźć.

Kupiłem “Kingston 2 x 1024MB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM [KVR800D2N5K2/2G]” a stare kości wyjąłem, komputer chodzi znacznie szybciej.

Dzięki za rady.