DDR2 i DDR3 razem?

Witam, mam płytę gówną ASRock P45TurboTwins2000 są naniej 2x wejścia ddr2 i 4x wejścia ddr3. W ddr2 mam 2x 1024 mb ramu a ddr3 wolne, gdybym kupił ddr3 i włożył to czy by to działało? Moim zdaniem raczej nie ale po co w płycie głównej 2 rodzaje wejść gdyby razem i tak nie działały. I jeszcze jedno pytanie czy na tą płytę wejdzie core i7, bo quad i extreme wejdą. i który lepszy i czy opłaca się zmieniać, bo mam aktualnie core 2 duo, a spotkałem się z różnymi opiniami co do 4-rdzeiowych procesorów. z góry dziękuje. (i tak nikt całego nie przeczyta :smiley: )

PS.Procesor głownie do gier.

To jest akurat proste do wytłumaczenia. To jest płyta na tzw. okres przejściowy, gdzie nowe pamięci są za drogie a stare powoli odchodzą do historii. Dzięki takiemu rozwiązaniu można płynnie przejść za jakiś czas na nowe pamięci

Oczywiście dwa różne rodzaje pamięci nie będą nigdy działały razem na jednej płycie. Albo decydujesz się na DDR 2 albo na DDR 3

Nie. Stara wersja i7 pracuje na socket I1366 a nowa na I1156

dzięki za szybką odpowiedź ale czy opłaca sie kupic nowy procesor jeśli mam core 2 duo 3.0 Ghz

Wydaje mi się, że dla celów “domowych” raczej nie. Musiałbyś się zajmować np. obróbką video to wtedy być może taki zakup miałby sens. W warunkach domowych wątpię byś był w stanie wykorzystać potencjał tego procesora

Adamalan , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A jaki to dokładnie procesor? Czyżby e8400, czy jakiś słabszy, a Ty sobie podkręciłeś? Jeżeli e8400, to nie ma co wymieniać, do gier jest bardzo dobry, a jak będzie wąskim gardłem, to podkręcisz go trochę i będzie dobrze.

womperm przeczytaj co napisał mars :confused:

Adalbert to nie jest 8400, mam e7500 i nie podkręcałem

No to masz 11*266MHz=2926MHz czyli w przybliżeniu 2.9GHz, a nie 3.0GHz.

Procesor słabszy (2 razy mniej pamięci cache, wolniejsza FSB), ale do gier jeszcze się nadaje.

Jaki masz system? Jeżeli 32bitowy XP to z pamięcią nie powinieneś mieć problemu jeszcze przez jakiś czas. Jak komputer będzie się wydawał za słaby w pewnych działaniach, to wróć na forum - powiemy co jest wąskim gardłem i co najlepiej wymienić.

i jeszcze jedno wiem dlaczego pomnozyleś 266Mhz, ale dlaczego przez 11?? :razz:

Bo e7500 ma domyślnie taki mnożnik ustawiony?