Ddr3 8 lub 16GB do gigabyte GA-Z77-D3H - jaka pamięć

(Wszechstronny) #1

Panowie, potrzebuję jeszcze pomocy z wyborem pamięci.bo już mnie to zaczyna irytować.

Z jednej strony rozważałem 8GB. Ale zastanawiam się nad 16, na razie ceny ddr3 są na akceptowalnym poziomie, a z czasów ddr2 wiem, że żałowałem dośc szybko zakupu tylko 2GB ram.

Płyta to GA-Z77-D3H http://www.gigabyte.pl/products/page/mb ... oad/memory

procesor i5 3570k

Nie jestem graczem (nie licząc sporadycznej chęci zapoznania się z grami, ale z czystej ciekawości niż chęci dłuższych rozgrywek, szkoda mi na to życia), nie jestem też overclockerem, ale chcę uwzględnić atrakcyjność elementów zestawu gdy go będę chciał sprzedać.

Jaki ram w takim razie.

Rozumiem że 1600Mhz.

Rozumiem, że Cl9

i rozumiem, że 1,5V

Jednak potrzebuje precyzyjniejszych danych, co wybrać.

Chcę ram bezproblemowy. Ram, który nie będzie nagrzewał się przesadnie ale tez ram w granicach cenowego rozsądku czyli okolice tych 300zł. Bo nieznaczne różnice prędkości przy pracy z grafiką są bez znaczenia tak jak sporadycznymi grami raz na rok, nie ma sensu płacić za cyferki z testów. To są niuanse wydajności mierzone w benchmarkach, a nie mające realnego odzwierciedlenia w pracy i normalnym użytkowaniu.

Miejscem zakupu zapewne będzie morele.

Może coś takiego? http://www.morele.net/pamiec-geil-goc31 ... dc-444139/

Paskudnie wyglądają :slight_smile: ale może warto na nie zwrócić uwagę.

(falcon89) #2

-- Dodane 19.12.2012 (Śr) 18:52 --

Wybrałeś już chłodzenie?

(Wszechstronny) #3

Różnic cenowych w zasadzie nie ma żadnych. Czym się różnią od tych żółtków które podałem?

Chodzi mi o uzasadnienie danej propozycji.

Rozumiem, że pytasz pod kątem wysokości pamięci i tego czy zmieści się chłodzenie?

Tak, raczej posłużę się radą z innego wątku gdzie pytałem o kwestię wyboru chłodzenia i zakupię CPU SilentiumPC Spartan Pro (HE924).

Ogólnie preferuję niski profil pamięci bo nie narzucają ograniczeń jeśli chodzi o wybór chłodzenia, ale nie mogę nic znaleźć o niskim profilu i w miarę sensownych parametrach, zwłaszcza jeśli chodzi o napięcie 1,5v.

Dodam jeszcze, że nie chciałbym by ramy miały jakieś świecidełka w postaci diod.