De-Aktywacja pirackiej aktywacji win7-jak?

Witam, kupiłem sobie kompa z orginalnym oprogramowaniem win7,ze zwykłego nie chciejstwa nie aktywowałem systemu od razu, pomyślałem sobie że zrobię to później. Mijał czas i w trakcie użytkowania komputera czytałem różne tematy na temat win7. Natknąłem się przypadkiem na post z aktywacją (piracką) systemu, zaciekawiony, ściągnąłem odpowiednie gadżety i go sobie spiraciłem, w celach edukacyjnych oczywiście. Kierowała mną myśl że zawsze będę mógł to cofnąć i przy formacie systemu zrobię co trzeba aby sobie swój system zaktywować. Głupek ze mnie jak nie wiem, dziś robiłem reinstalkę systemu z płyt recowery i jakie było moje zdziwienie, klikam na właściwości komputera a tam pisze: system aktywowany, co zrobić aby aktywować go swoim kluczem. Proszę o porady. Pozdrawiam

p.s.

******************

http://www.microsoft.com/poland/dynamic … fault.mspx

Nie ma paniki. Preinstalowane Windowsy są aktywowane. Jeżeli wgrałeś system z partycji Recovery to jest on fabryczny i w 100% legalny.

Windowsa z płyt recovery nie trzeba aktywować.

Komputer ma BIOSie funkcję aktywacji i odpowiedni certyfikat, po uruchomieniu systemu zainstalowanego z płyty recovery sprawdza on ów certyfikat z BIOSu i automatycznie się aktywuje (bez kontaktu z internetem).

Problem może być po instalacji pirackiego Windowsa - BIOS po wykryciu tego może anulować swój certyfikat i nie da się przywrócić systemu z płyt recovery. Wtedy pozostaje jedynie oddanie do autoryzowanego serwisu.

Czyli, jak wczoraj go wgrałem z płyt, wszystko działa, i pisze że jest aktywowany to rozumiem że mam się niczym nie martwić?? Dobrze zrozumiałem?? Pozdrawiam

Tak, dobrze zrozumiałeś.