[Deb]Uruchomienie touchpada

Hej!

Mam kilka różnych pytań dotyczących Debiana. Używam Fluxboxa.

  1. Jak w debianie wyłączyć polecenie “dhclient wlan0” które wykonuje się podczas startu systemu? Nie wykrywa on wtedy sieci i próbuje się łączyć czy coś i trwa to pół minuty :roll:

  2. Jak uruchomić touchpad? Nie działają tapnięcia (klepanie w touchpad w celu uzyskania efektu lpp)

  3. Czy da się jakoś wyłączyć przycisk “menu kontekstowego” obok alt i controla? Mam netbooka i wiele razy w niego przypadkowo naciskam…

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Jeśli w pliku /etc/network/interfaces masz auto wlan0 i iface wlan0 inet dhcp to albo zakomentuj auto wlan0 , tj, dodaj kratkę # przed tym wpisem, aby to wyglądało tak: #auto wlan0 albo jeśli masz IP statyczne to zmień iface wlan0 inte dhcp na iface wlan0 inet static i podaj IP, bramę itp. rzeczy ręcznie w tym pliku.

Sterownik zainstalowany? Spróbuj zainstalować pakiet xserver-xorg-input-synaptics.

Raczej nie ale nie ma rzeczy niemożliwych, więc może da się edytować skróty klawiszowe :wink:

Pozdrawiam!

Dzięki za odpowiedzi ale mam jeszcze jedno pytanko z jakiego repo mogę zassać paczkę: xserver-xorg-input-synaptics bo mój aptitude nie widzi tego :confused:

W standardowym repo testinga jest

http://packages.debian.org/squeeze/xser … -synaptics

SyntaxError , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wychodzi na to że mam to zainstalowane jednak touchpad nie działa tak jak powinien :confused:

Zainstaluj sobie takie paczki:

apt-get install tpconfig gsynaptics

Z tpconfig już próbowałem ogarnąć to wcześniej ale nie udało mi się a gsynaptics zadziałał :slight_smile:

Wielkie dzięki!