Debata na temat wersji Win 7 - Zapraszam


(Bolekilolek 1982) #1

Wedle artykułu:

http://www.dobreprogramy.pl/Ceny-Window ... 14311.html

ludzie narzekają na ceny Win 7 ale ciekaw jestem czy tak na prawdę większości osób (chodzi mi o użytkowników domowych) wykorzysta te funkcję co oferuje wersja Professional i Ultimate

wersja Home jest tańsza i przeznaczona typowo dla użytkowników domowych więc czemu tak narzekają na ceny z tego co wiem to Vista była droższa,

po co większości jest ta najlepsza wersja, chyba po to żeby się móc pochwalić że się ma ją

więc wysuwam zaczyn na debatę po co im te: Professional i Ultimate skoro i tak wystarczy im tylko ta Home lub OEM

wiadomo BOX daje możliwość przenoszenia Windowsa na inny komputer ale czy nie warto czasem kupić OEM na parę lat i znowu kupić nowego np: WIn 8 OEM jak wyjdzie za parę lat.... (nie mówię o przypadkach padnięcia kompa bo i to można jakoś załatwić)

ale czy warto aż tyle wydawać na te: Professional i Ultimate i dlaczego tak uważacie

napiszcie coś na ten temat z jakimś konkretnym opisem może to pomoże innym zdecydować co dla nich będzie dobre...........

ZAPRASZAM


(system) #2

Wszystko byłoby proste gdyby system był wydawany w jednej wersji tak jak to miało miejsce z Windows 95 czy Windows 98 (wprawdzie ten był wydany w dwóch wersjach, ale nie widziałem innych zainstalowanych niż 98SE). Nie było wtedy rozdrobnienia na wersje i pewna mentalność pozostała przy Windows XP. Ludziom po prostu nie podoba się, że dostają system ograniczony w pewien sposób nawet jeśli wystarczyłaby im wersja Home.

Zainstalowałem wersję Windows 7 Ultimate RC, teraz mam wersję Pro (ze studiów) i brakuje mi tak naprawdę jednej rzeczy - uruchamiania ze zgodnością XP - która jak mi jest wiadomo jest tylko w wersji ultimate.

Wracając do tematu. Wrzawa na temat cen jest całkowicie uzasadniona bo ceny są strasznie wysokie jak na zarobki w Polsce.


(Pawbrotm) #3

Mylisz się. Tryb Windows XP również jest w Windows 7 Professional. :slight_smile:


(Kpc21) #4

To było akurat zupełnie inne rozróżnienie, niż przy Windows XP, Viście i 7. Windowsa 98 SE można przyrównać do Windows XP z Service Packiem 2 (z tym, że aktualizacji do SE nie było można dociągnąć z Internetu, była ona płatna, choć Wikipedia mówi że była przez krótki okres czasu możliwość zamówienia wersji SE jeśli miało się zwykłą). Podobny podział był przy Windows 95, gdzie mieliśmy Windows 95 i Windows 95 OSR2 (miał m.in. obsługę USB, obsługiwał chyba też partycje FAT32).


(lukasz_n) #5

Ceny jak na polskie realia są ZA WYSOKIE! Ale spokojnie, jak nikt tego nie kupi to obniżą cenę. Cena za Home OEM powinna wynosić ok 300zł, za Home BOX ok.500zł a za family pack 400zł. i tyle w temacie, dało się zrobić z office 2007 to dlaczego się z win 7 nie da?


(karllodprogramy) #6

a tak dodatkowo znalazłem do tej wypowiedzi:

http://windows7forum.pl/wersje-systemu- ... t-126.html

jak bym miał wybierać to jednak professional w OEM

za parę miesięcy będzie w dobrej cenie.... (mam taką nadzieję że zejdą z ceną)