Debian 4.0, livebox, problem z autokonfiguracją DHCP

Jakiś tydzień temu w napadzie ochoty do testowania różnych systemów operacyjnych zainstalowałem sobie Debiana z płytki netinst. Instalator (tryb expert) pomyślnie przeprowadził autokonfigurację DHCP; po instalacji miałem bezproblemowy dostęp do Internetu. Intensywnie przeglądałem sobie system i pliki konfiguracyjne i ot tak sobie sprawdzałem, do czego służą rozmaite opcje - skończyło się to wczoraj, kiedy przestał się uruchamiać (podczas uruchamiania kernel panic). Chciałem zainstalować go jeszcze raz i… no właśnie. Instalator nie może skonfigurować DHCP i wyświetla komunikat, że “protokół DHCP jest zbyt wolny lub urządzenie nie korzysta z tego protokołu” (cytuje z pamięci). Próbowałem kilka razy autokonfiguracji i nic. Od czasu poprzedniej instalacji nie zmieniałem ani ustawień liveboksa ani BIOS-u, mimo to “dla pewności” przywróciłem liveboksa do fabrycznych ustawień, a BIOS do bezpiecznych (“fail-safe”). Nic.

I teraz finałowe pytanie: co mam dalej zrobić? Najchętniej bym się dowiedział, dlaczego instalator nie może dokonać autokonfiguracji, chociaż wcześniej mógł. Za informację, jak skonfigurować ręcznie DHCP po instalacji systemu też byłbym wdzięczny (w panelu konfiguracyjnym mam podane takie informacje: podsieć, maska sieciowa, brama, początkowy i końcowy IP, rozgłaszanie i DNS).

Przeczytaj i pokombinuj: http://dug.net.pl/texty/ethernet.php