Debian NetInstall, Server X i rodzialka :(

(Matrix) #1

Mam problem. Podczas instalacji Debiana z sieci [netinstall] przez prawie cały czas piszczy mi jakby bios ale wyświetla się takie cos co 5 sec... ti11o: Routing in[costam] Set setup_delay... no ale sie instaluje normalnie... potem jak wybieram monitor i rodziałke 1024x740 to po restarcie wyskakuje: Fatal Error. Niemożna uruchomić serwera X.... ktoś mi pomoże?? :frowning:

(moongoose) #2

Cześć

Jeżeli instalujesz “etch” to będziesz miał problemy - sam tak miałem :mrgreen:

Dopiero za 4 podejściem udało mi się zainstalować tę jeszcze niestabilną wersję - ciągle chyba się sypią im X - na marginesie dałem sobie na razie spokój - czekam do grudnia na “4” - potem ją przetestuję.

I jeszcze jedno - sprawdź sumy kontrolne.

Pozdrp

(Matrix) #3

Sumy kontrolne OK… mam tego 3.1… :(( ftp.pl.debian.org

(Init3) #4

slabo sie znam na debianie, ale jesli to jest wersja “sarge” to mozesz ja wywalic do smietnika, jesli masz w miare nowy komp. Przynajmniej tak sądze po moich doswiadczeniach, gdzie równierz w zaden sposób nie moglem tego zainstalować. Debian jest juz ogólnie bardzo przeterminowany (wersja stabilna) i albo nalezy poczekac na 4, albo zainstalowac np. ubuntu/kubuntu.

(moongoose) #5

knapik ma rację - odpuść sobie Deba 3.1 - to jest naprawde staruszek :mrgreen: - jądro 2.6.8 nie radzi sobie z nowszym sprzętem - z kumplem próbowalismy zainstalować toto na laptopie - skończyło się na kompilacji jadra pod jego maszynkę.

Jeżeli lubisz rodzinkę Debiana - to najlepiej przetestuj Ubuntu lub Knoppixa.

Pozdro