Debian nie chce się prawidłowo zainstalować

File does not exitst. Sorry, ale u mnie to nie działa.

Przeszłaś do folderu z plikami .jigdo i .template za pomocą “cd” ??

Nie, bo o nic takiego nie poprosił program i tego nie napisałeś. Kierowałam się tylko ww. instrukcją. Ja się już poddaję z tą instalacją. Niech oni najpierw naprawią obrazy, a potem wrzucają do sieci. Jak potem człowiek ma normalnie zainstalować Debiana, kiedy WSZYSTKIE obrazy iso są skopane??? !!

Dodane 16.09.2010 (Cz) 16:57

EDIT: Kolejny bug, tym razem na netinstall Lenny:

efb8328d.jpgd2246298.jpg

I co Ty na to Tomeku? Masz jakieś rozwiązanie, że KAŻDY OBRAZ DEBIANA jest skopany? Żaden z nich mi się nie chce zainstalować. Co to w ogóle jest za system co nie idzie go normalnie zainstalować? Trudno mi uwierzyć, jak Tobie Tomeku się udało, nie pojmuję tego. Jasno widzicie na screenach, które daję jakimi błędami sypie każdy z możliwych obrazów nawet stable. Ciekawe, co Tym razem mi poradzicie? Naprawdę nie widzicie tego, że te obrazy są uszkodzone?

Na pewno błąd leży po twojej stronie. Albo źle się pobrało (sprawdź sumę kontrolną) albo źle nagrałaś albo nie umiesz instalować Debiana.

Debian User (taki masz userbar) a nie daje rady z instalacją Debiana. Świat się kończy!

To jest jakieś dziwne, jakby się nie poprawnie obraz ściągał. Przed chwilą instalowałem netinstall testing z wczoraj i wszystko działa, ściągne najnowszy i zobaczę czy działa. http://caesar.acc.umu.se/cdimage/daily- … etinst.iso Link jakby ktoś chciał.

@sir_lucjan Instalować Debiana potrafię, bo robiłam to już nie raz. Na błędy developerów nic nie poradzę. Screeny daję na potwierdzenie tego. Przeczytaj dokładnie mój userbar, bo chyba pominąłeś parę słów albo też nie umiesz czytać. Sumy się zgadzają, nie nagrywałam tego na płyty, tylko bawię się na VBoxie, to widocznie Marcin też coś wg Ciebie źle robi bo miał ten sam problem.

Obrazy są dobre. Możesz mi powiedzieć co to jest ten

/target/

?

Bardzo możliwe, że też coś źle zrobił. W 95% przypadków winny jest user :wink:

@Tomeku A skąd ja mam niby to wiedzieć?

Dodane 16.09.2010 (Cz) 17:10

Bujda i tyle.

Podczas instalacji jaki tym partycjonowania wybierasz? Wybierz automatyczny, ze wszystkim na jednej partycji.

Nie bujda. Użytkownicy najpierw grzebią, uwalają system a potem marudzą, że coś nie działa. Chyba, że ktoś używa Ubuntu, to odsetek winy usera spada do 45%, bo Ubuś ma to do siebie, że potrafi wywalić się sam z siebie.

Ja nie mam jak grzebać, bo najpierw system trzeba zainstalować. Obraz pobrany do Matiego w ogóle nie chce mi się uruchomić na VBoxie, pobierałam go dwa razy, sumy się zgadzają.

Stanę po stronie Karolinah. Jestem doświadczonym userem, Linuxa instalowałem 1000 razy, Debiana 100. Wszystkie od Etcha do Squeeze. TYLKO TEN OBRAZ z 13 września ma uszkodzone pakiety, teraz już może naprawili…

Sam dzisiaj instalowałem Squeeze tylko że nie z FTP Debiana a przez jigdo, i zgadnijcie co… DZIAŁA!

Więc błąd leży po stronie Debiana. W końcu to wersja Testing.

sir_lucjan zapewne personalnie chce na siłę udowodnić, że niczego nie potrafię. Tylko akurat mnie to jidgo nie działa… Chyba nie pozostanie nic innego, jak poczekać na nowe obrazy, bo te co są wrzucone teraz (wszystkie wersje) mają skopany instalator. Ale te obrazy z jigdo są z 16 lutego.

Dzisiejsza wcale nie startuje.

@Karolinah Obrazy z Jigdo (a nie Jidgo) nie są z 16 lutego. Jigdo to skrypt którego działanie polega na pobieranu paczek pojedyńczo a potem łączenie w jedną płytę wg. szablonu. To właśnie szablon jest z 16 lutego, dlatego działa.

Szablon != Obraz

U mnie nie działa, jak chcesz to napisz mi na PW i tam wytłumacz DOKŁADNIE PO KOLEI co i jak się tam robi. Bo wg tej instrukcji co podałeś to nic się tam nie ściąga tak jak ma.

Okej, napiszę jak znajdę chwilkę. A teraz na czym siedzisz? Na Mincie czy Windowsie? Bo chcę wiedzieć pod co napisać instrukcje.

A tymczasem polecę Ci: Linux Mint Debian Edition

http://www.linuxmint.com/download_lmde.php

Miałam już LMDE, ale wolałabym Debiana. Siedzę teraz na Windows 7.

Przecież lmde niczym się praktycznie od debiana nie różni.