Debian - sterowniki do GF 5200, naprawa GNOME, Gedit

Usunąłeś zawartość katalogu archives czy ten katalog też? Jeśli to drugie to stwórz go na nowo:

mkdir /var/cache/apt/archives

Nie słuchasz co proponujemy to potem widzisz co się dzieje :stuck_out_tongue:

X -configure lub Xorg -configure - do wyboru do koloru, gdzie X ma być z wielkiej litery :slight_smile: Proponuję jednak najpierw spróbować nvidia-xconfig, wydaje mi się, że lepiej Ci doapsuje xorg.conf ale to niech najlepiej się Kaka’ wypowie, bo ja nie mam karty Nvidii a on chyba ma z tego co pamiętam :slight_smile:

Pozdrawiam!

Panowie. W wielkim skrócie -> mam X’y, Gnome, wszystkie programy, Gedita.

Jeszcze tylko restart, i stery nVidii. Sprawdzę sb ogólnie jak sys działa.

//roobal jak sobie przydzielić numerek usera Debiana? ;> Strona mnie interesuje. ^^

A ja już wiem jak się dobrać do graficznego pulpitu roota. :slight_smile:

Dodane 19.09.2009 (So) 21:56

Panowie. Udało się! Wszystko działa, mam X’y. , stery nVidii, i wszystko mi działa.

Jak się mogę odwdzięczyć? ;>

Po 200 PLN na głowę się należy :cfaniak: Chcesz fakturę ??

Tak na serio nie ma sprawy, po to tu jesteśmy, aby pomagać innym :slight_smile:

Pozdrawiam!

Pytanie mam. Jeszcze. W xorg.conf dodałem sobie “1152x864”. A jak zmienić liczbę Hz? Żebym miał 72 a nie 50.

Patrzysz do instrukcji monitora, bądź na stronie producenta, w poszukiwaniu wartości odświeżania pionowego i poziomego. Do xorg.conf dodajesz:

Section "Monitor"

	Identifier	"Generic Monitor"

	Option "DPMS"

	HorizSync	31,5-81,5

	VertRefresh	56-75

EndSection

oczywiście poprawiając linijki z wartościami.

Pytanie. Zmieni się coś w innych rozdzielczościach czy tylko w tej (1152x…) ?

//A. I czy jest vmware 6.5 workstation na Linuksa? A czy VMWare Server będzie się tak samo zachowywał, i jego obsługa będzie taka sama?

To będą ustawienia odświeżania dla każdej rozdzielczości.

To jeszcze jedna kwestia, łączy się ze sterami. Wgrałem Compiza, a ten wywalił mi belki. Usunąłem go, i jest ok, ale b. chciałbym mieć Docka, czyli muszę mieć Compiza. Jest jakaś solucja tego problemu?

Zainstaluj dekorator okien Emerald, do Composite możesz zainstalować coś “lżejszego”, np. Xcompmgr ale nie orientuję się czy współpracuje poprawnie z Avantem czy Screenlets :slight_smile:

Pozdrawiam!

Panowie. Jesteście świetni. Compiz działa, 3D jest, Gnome… :smiley:

Normalnie =D> że z takim tłokiem jak ja się udało.