Debugi systemowe i crashe - czyli prośba o sprawdzenie loga

Od czasu zainstalowania nowej karty graficznej spotykają mnie liczne błędy systemu… głównie wszystkim znane debugi systemu: niebieski ekran, masa tekstu a na samym końcu główny winowajca - zazwyczaj to nv4_disp.dll, win32k.sys, dxg.sys. Mam też problemy z pewną grą - Flyff. Często spotykają mnie crashe (“Instrukcja spod… odwołuje się do pamięci pod adresem … pamięć nie może być “read”. Kliknij przycisk “OK”, aby przerwać działanie aplikacji”) Co do gry, to radziłem się między innymi moderatorów działu technicznego forum Flyff. Nie umieli mi pomóc, uznali, że mam kiepskie połączenie karty nVidia i chipsetu (Via). Zawsze po wychodzeniu z gry poprzez “Quit” spotyka mnieteż błąd Neuz.exe jaki opisałem wcześniej, ale także błąd rundll32.exe, czyli biblioteki plików dll. Do tego w tej samej formie co błąd neuz.exe. Jak zmieniam jakość na 16 bitów, to już tego błędu nie mam (z oczywistych powodów) ale mimo wszystko, mam błąd biblioteki systemowej, a to raczej nie powinno się zdarzać. Instalowałem najnowsze sterowniki, wiele razy formatowałem komputer, nawet zmieniłem system operacyjny windows (z Windows XP profesional, na Windows XP Home), ale wciąż mam te same błędy - jak z grą, jak i z debugami systemu.

Proszę o sprawdzenie loga, a jeśli to będzie potrzebne mogę podać też wpis z dxdiag. Chciałbym po prostu wiedzieć, czy to ostatecznie wina połączenia tej karty z płytą główną, czy może mam jakiegoś wirusa w komputerze.

my.php?image=neuzvu6.png

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 21:47

Proszę o pomoc.

Więc albo załóż nowy temat z własnym logiem, dokładnie go opisując, nazywając, albo poczekaj na rozwiązanie tego.

O zasadach wklejania logów poczytaj tu:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=66889

Radzę jednak 1 opcję.

Nigdy nie podpinamy się pod tematy innych.

Posta kasuję.

dopiero założyłam nowe konto, mając ów nadzieję, że znajde odpowiedź na moje pytanie. Z racji tego, że mam niemalże identyczny problem, po co mam zakładać nowy temat, skoro jest ten? Pozatym, jak mam czekać na ten temat, skoro był on na samym dnie Waszego forum i do tego nikt nie odpisywał? Napisałam, bo chciałam odświeżyć temat, z nadzieją, że go ktoś wkońcu zauważy.

Log czysty to wina strowników od nvidia. Problem proponuje opisać w dziale Hardware, Sterowniki