Deer 400W i OC E2180 na P5N-MX

tak co 10Mhz.

Ale mam dać linked czy unlinked :?:

Narazie wiem tyle, że mam przedtawić fsb (qdr) na 810, przetestować orthosem, 820 itd.

chyba oczywiste, pomyśl ;]

Unlinked i ddr zostawię w spokoju?

tak

Ok, thx, wszystko działa, ale:

  1. Sprawdziłem zwiększając fsb o 5 i vista pokazuje Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.01GHz.

Chodzi jej o to, że 2 podkręciłem na 2,01 czy 1 rdzeń ma 2,01 a drugi nadal 2 :?:

  1. Jaka jest najnowsza / najlepsza wersja orthosa i skąd ją wziąć? Google mówi, że 2004 ale to trochę nie za stara?
  1. taktowanie procesora nie jest idealne i się waha :stuck_out_tongue:

  2. jest jedna

Przy tym podkręceniu fsb (qdr) o 5 normalnie procesor ma temp. do 40°C, w stresie (orthos) nie przekracza 60°C. Cooler zawsze ma ponad 2000rpm, bo w biosie ustawiłem zbliżanie do temperatury 10°C :lol: . Czy to 60°C to nie troche za dużo? Ile taki procesor może wytrzymać?

//edit

Podkręciłem do 2375MHz i dochodziło do 66°C w stresie, ale gdy odmontowałem tubę na procesor i włączylem chłodzenie od grafiki na pełne obroty mam ok 60°C na orthosie :lol: Ofc cooler cały czas pełne obroty :twisted:

@1. Chyba jednak nie o to chodzi ^^ “E2180 @ 2.00GHz” to nazwa procesora a kolejna liczba (teraz mam 2.37GHz) to taktowanie :smiley: