Defekty obrazu oraz nie zapamiętywanie ustawień dźwięku

Witam.

Próbuje już się uporać z tym od 2 dni, ale wydaje mi się że sam nic nie zrobie.

Problem dotyczy Arch Linux.

Odpalenie Xorga wyświetla jakiś dziwny obraz, dziwne okienka coś w stylu MS 3.11.

Alsa jak zwykle po wydaniu polecenia alsactl store nie zapamiętuje ustawień po restarcie komputera.

Wersja mojego X’a to 1.8.1.902 (1.8.2 RC 2). Niestety wersji alsy nie znam, jeśli będzie trzeba to spisze.

Dodam że wygenerowałem xorg.conf.new i przeniosłem go do /etc/X11/. Przeczytałem całą dokumętacje Arcza i nic nie znalazłem.

Poniżej zamieszczam logi.

xorg.conf KLIK

Xorg.0.log KLIK

asound.state KLIK

Takie zielone? A zainstalowałeś jakieś środowisko graficzne? Jeżeli tak to musisz jeszcze go ustawić w .xinitrc w twoim katolgu domowym.

EDIT

A co do dźwięku, dodałeś alse do deamons w rc.conf?

Dokładnie takie jasno zielone. Zainstalowałem fluxboxa.

Zaraz dodam fluxa do .xinitrc

Alse dodałem do demonów i wypluwa że błąd lini 8.

Pokaż tego .xinitrc i rc.conf. System w pełni zauktalizowany? Wydaje mi się że plik .xinitrc musi mieć prawa wykonywania (chmod +x).

Tak system w pełni zaktualizowany.

.xinitrc KLIK

rc.conf KLIK

alse daj do DAEMONS! (w nawias)

Wydaje mi się że .xinitrc pierwsza linia musi być:

#!/bin/bash

i dałeś mu prawa wykonywania? Druga sprawa chyba powinno być

exec startfluxbox

zapoznaj się z tym http://wiki.arch-linux.pl/wiki/Fluxbox#init .

nie musi być #!/bin/bash

prawa wykonywania tez raczej zbędne (nigdy ich nie nadawałem).

Plichu teraz sprawdziłem (poprzednie posty pisałem z telefonu) i ja mam #!/bin/bash ale praw wykonywanie nie mam, ale wydaje mi się że w jakieś dystrybucji tak miałem (chyba na debianie).

ja z tego co pamiętam zarówno w archu jak i w gentoo sam tworzyłem ten plik i tego nie miałem więc bez tego też musi działać :slight_smile:

Próbowałem na różne sposoby i bez skutku, jako że uwielbiam Debiana postawiłem go i mam spokój.