Deformowanie kształtów obrazków i przycisków stron www

Witam serdecznie, mam problem z wyświetlaniem stron. Przyciski i obrazki są często zdeformowane, niektóre sprawiają wrażenie jakby strona nie została poprawnie wczytana. Oto przykład:

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=291

Adobe Flash Player 9.0.124.0

Firefox 2.0.0.14

XP Pro SP2

Co mogę zrobić żeby problem zniknął?

  1. Używasz jakiegoś proxy? Zewnętrznego, np. u dostawcy internetu albo na swoim komputerze? Przez to drugie rozumiem zarówno takie programy jak privoxy jak firewalle i antywirusy z funkcją blokowania reklam, skryptów i obrazków

  2. Usuń (całkowicie) zawartość cache’u przeglądarki i odśwież stronę/strony

  3. Masz w Firefoksie zdefiniowany styl użytkownika (rozszerzenie Stylish lub wpis w userchrome.css) albo skrypt użytkownika (Greasemonkey) dla wszystkich stron/adresów lub dla tych, na których masz problemy z wyświetlaniem grafik?

  4. Masz zainstalowane jakieś rozszerzenie do powiększania obrazków?

  5. (chyba najważniejsze pytanie) - z jakiego dostawcy internetu korzystasz? Jeśli to jakaś sieć komórkowa (GPRS lub podobne) - przywyknij do tego. “W trosce o Twoje rachunki i limity pobieranych danych” (LOL!) sieci komórkowe stosują skrypty pogarszające jakość obrazków, tak aby szybciej się pobierały

Ad 1. Nie używam proxy. Wyświetlanie obrazków, etc mam odblokowane. Korzystam z firewall pakietu ESET Smart Security.

Ad 2. Usunięte - rzadko pomaga. Strony wczytują się poprawnie po 2-3 odświeżeniach, ale jak się domyślasz - to średnio wygodne.

Ad 3. Nie, nic z tych rzeczy.

Ad 4. Nie.

Ad 5. Neostrada TP 1024.

Prawdopodobnie problem po raz pierwszy pojawił się po aktualizacji Firefoxa z wersji 2.0.0.12 na 2.0.0.13. Teraz, jak już pisałem wyżej, mam 2.0.0.14 jednak problem nadal występuje.

Wyłączenie firewalla a co najmniej funkcji odpowiedzialnych za filtrowanie/ochronę połączeń z WWW pomaga?

Sprawdź tez na nowym, czystym (bez żadnych rozszerzeń) profilu Firefoxa

P.S. Jeżeli problem masz tylko w FF, to na 98% możesz wykluczyć przyczyny zewnętrzne - firewall, ISP itp itd. Za łóż nowy profil FF, dodawaj kolejno rozszerzenia i sprawdzaj efekty.