Defragmentacja a SWAP

(Gk88) #1

witam

problem mam taki ze SWAP mi sie porozrzucał po całej partycji (widze to w programie diskeeper)

po defragmentacji powyzszym programem (diskeeper 10 trial) swap jest nadal porozrzucany (pliki nie sa juz pofragmentowane... swap - owszem)

to ze mam porozrzucanego swapa odczuwam w grach... ktore mi ze swapa zjadają ok. 300MB - podczas "doczytywania" dysk chodzi jak szalony...

jakim programem (lub jak uzywajac diskeeper'a) przesunąć SWAP na poczatek partycji??

osobnej partycji na swapa robic nie chce... bo dysk nie za duzy... dane dosc wartosciowe... format mi sie nie usmiecha...

no wiec - jaki program?? (darmowy mile widziany)

(W32 Sasser) #2

Zmuś system, aby czyścił plik wymiany przy zamykaniu (system będzie się zamykał trochę dłużej). Użyj programu PageDefrag:

http://amnezja.org/modules.php?name=New ... e&sid=5047

Zaznacz opcję, aby program defragmentował plik wymiany przy każdym uruchomieniu systemu (to trwa moment).

(Gk88) #3

zmusic system... jak?? tym programikiem?? jak tak to zaraz go rozpracuje :slight_smile:

a jak nie... to prosze o instrukcje... windows 2k... jak go zmusic?

(W32 Sasser) #4
  1. Uruchom Edytor rejestru.

2. Otwórz klucz [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management].

3. Znajdziesz tam wartość DWORD o nazwie "ClearPageFileAtShutdown". Kliknij na nią i ustaw na 1.

4. Uruchom ponownie komputer, aby zastosować zmiany.

(Chrucik) #5

taki fajny programik to O&O defragment ( chba tak sie to pisze ) :slight_smile: Sam uzywam i polecam !!

(Gk88) #6

sasser dzieki wielkie za porade - rejestr juz wyedytowany... jutro (dzisiaj rano :slight_smile: ) zobacze jak tam efekty :slight_smile:

Złączono Posta : 19.02.2006 (Nie) 13:02

sprawdzilem czy podzialalalo... i lipa... SWAP sie zdefragmentowal... ale jest gdzies tak w 3/4 dysku... w czterech duzych kawalkach... niby juz komputer chodzi lepiej (duzo lepiej) ale nadal... swap nie jest na poczatku... jakies jeszcze porady??

(W32 Sasser) #7

Jedyne, co mogę Ci doradzić, to ustawienie pliku wymiany na innej partycji. Tylko czytaj dalej :smiley: Nie przerażaj się. I tak ten plik zajmuje Ci miejsce na partycji (prawdopodobnie systemowej). Zmień rozmiar tej partycji. Utwórz nową partycję (kosztem systemowej). Nic nie tracisz, a nawet zyskasz. Nie wiem ile masz RAM-u i jakiej wielkości masz partcje. Strzelam w ciemno :mrgreen: Wydziel z partycji nową partcję o wielkości powiedzmy ok. 1,8GB. Sformatuj ją stosując system plików FAT32. Przydziel tą partycję w wielkości powiedzmy 1,5GB na plik wymiany. Masz same korzyści wtedy :slight_smile: Plik wymiany nie rozrośnie Ci się do gigantycznych rozmiarów. Najprościej mówiąc, przydziel mu miejsce na swojej partycji i określ wielkość. Zastosuj system plików FAT32 i powinno być OK :wink:

(Dod) #8

a nie łatwiej wyłączyć plik wymiany i dopiero zdefragmentować ?

(Gk88) #9

wiec tak...ramu mam 384MB

CAŁY dysk to 20GB (minus wycfaniaczone przez progucenta 1GB... roznica w zapisach - wiadomo)

na dysku dwie partycje... obie po 9,5GB...

i nie chce ucinac z jednej tego miejsca na plik wymiany (mam ustawiony na 768MB i mi wystarcza)

a wyłączajac plik wymiany i defragmentujac... wlasnie cała reszta danych zostanie przeniesiona na poczatek dysku... a po wlaczeniu pliku wymiany on sie ustawi za nimi - czyli lipa :slight_smile:

chyba jednak nie bede juz kombinowal... pagedefrag sobie ladnie poradzil i wydajnosc ladnie mi wzrosla - dzieki wam :slight_smile: