Defragmentacja Dysków

Jako, że nie widziałem w dziale tematu o defragmentacji dysków na systemie Vista, chyba warto wymienić swoje spostrzeżenia. Ja jak do tej pory korzystam trial’a Diskeepera. Czy ten wbudowany w system równie dobrze się sprawuje?

Ja używam O&O Defrag v8.6 i śmiało powiedzieć, że jest na prawdę genialny. Systemowego nie używałem, ale fakt jest taki, że MS nie robi zbyt genialnych programów do defragmentacji.

A ja używam systemowego:DI tez nie narzekam :mrgreen:

Z tego co widzę to O&O Defrag V8.6 Pro nie jest pod Vistę. Czy nie ma problemów z używaniem. Czy jest polska wer. językowa?

Ja tak jak sceri używam O&O Defrag i wg mnie jest najlepszy program do dafragmentacji dysku. :mrgreen:

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 20:58

nawet na stronie producenta jest napisane że obsługuję Vistę

Nie ma co się martwić.

anemon1992, sceri jak wyglada z szybkością defragmentacji zakładając, że robi się często. Czy ma też pracę w tle?

tak ma i nie zamula systemu.

Przy normalnej defragmentacji pracuję raczej szybko, ale jak chcę zdefragmentować cały mój 200gb to zostawiam na całą noc i w tym czasie się wyrabia.

Wg mnie systemowy defragmentator dysków spisuje się o wiele lepiej niż ten z Windowsa XP. I bardzo łatwo da się to zauważyć - działa o wiele szybciej, lepiej defragmentuje, a po defragmentacji system zauważalnie “dostaje kopa” co w XP-ku było czarną magią. :slight_smile:

Takie jest moje zdanie i póki nie wyjdą naprawdę przyzwoite i w pełni współpracujące z Vistą defragmentatory, to pozostaję przy systemowym.

Tutaj pojawia się kolejny, widoczny sukces Microsoftu. :slight_smile:

Łolaboga, to cała wieczniość. Diskeeper 12GB na “C” i 40GB na “D” robi w parę minut. Oczywiście przy częstej defragmentacji i nie wgrywaniu dużych (parę GB) plików.

ale jak zrobisz taką defragmentację to na miesiąc masz spokój.

wybieraj: szybko czy skutecznie.

Ja wybrałem O&O ponieważ natrafiłem kiedyś na test programów do defragmentaji (bodajrze był to Komputer Świat, ale już nie pamiętam - było to jakieś pół roku temu). Według testów zwyciężyło O&O zaś Diskeeper zajął drugie miejsce. Jego największą zaletą była właśnie prędkość. Czas to pięniądz ale mimo wszystko testerzy bardziej docenili jakość pracy programu. Diskeeper mimo iż jest szybszy to częściej musi być uruchamiany…

W efekcie może być ponownie. Ale jednal O&O jest bardziej rozbudowan co mi również się podoba :wink:

a z Perfect Diskiem? Po XP byl najlepszy…

ja uzywam Perfect Disk pod Vista - jest super (wczesniej uzywalem pod Xp i tez byl super)

Jaką strategie defragmentacji najlepiej wybrać ponieważ O&O zapewnia ich aż 5. Gdzieś ktoś napisał, że najpierw wolną (którąś z COMPLETE) a następne to już SPACE. Czy miał rację? Mnie się wydaje, że to są różne defragmentacje (sposób układania) i należy zawsze wybierać tą samą strategię. Mogę się jednak mylić, jak z tym jest?

Używaj SPACE